Hlavní navigace

Názor k článku Vysoké podpatky jsou sexy, ale ne pro každou nohu od Jana Horová - Ahoj všem. Já sama už 15 let chodím na...

 • 31. 8. 2011 17:29

  Jana Horová (neregistrovaný) 109.80.114.---

  Ahoj všem.

  Já sama už 15 let chodím na 9 - 14,5cm podpatcích, což každý ortoped a pediatr tradičně nedoporučuje nebo dokonce zakazuje, kvůli jakési škodlivosti na lidské tělo.

  Všechny moje střevíce mají podpatky vyšší než 9cm a nikdy jsem na svých nohách ani těle, nezpozorovala nějaký problém.
  Je pravda, že vysoké podpatky nejsou pro každou ženu. Ne každá chce nebo může na podpatcích chodit, ať už jsou její důvody jakékoli (nadváha, nemoc páteře a kloubů, strach a podobně).

  Na jehlových podpatcích chodím od svých 14-ti let, a to denně. Také v zaměstnání mám podpatky - klínové, ale i ty mají výšku okolo 11cm (bez platformy). Rozhodně v práci nesedím. Jsem celou pracovní dobu na nohách, krom svačiny. To si sednu, pochopitelně. Jsem nižší postavy, takže ve své podstatě na podpatcích chodit musím. Možná mám štěstí, protože mi podpatky nevadí a rozhodně nepozoruji žádné bolesti zad, kloubů, ani nemám zdeformované prsty na nohách. Kupuji si zásadně kvalitní značkovou obuv a v posledních letech používám i gelové vložky do bot, jsou opravdu super. Nikdy jsem nepocítila sebemenší bolest, vyplývající z chození na jehlách. Nekupuji zbrkle a bezhlavě. Když uvidím botičky, které se mi líbí, pozorně si prohlédnu švy, zipy, přezky a jiné ozdůbky. Jde mi o to, že tyto aplikace často způsobují otlaky a jiné problémy, o které nestojím. Navíc jsem přišla i na to, že když jsem na vysokých podpatcích, všichni ke mě přistupují s respektem. A to jak muži, tak i ženy.

  Mám kolegyni v práci, která chodí pořád jen ve sportovních teniskách a neustále si stěžuje na bolesti nohou, hlavy a zad. Mě řekla, že kdyby měla udělat na podpatcích byť jen pár kroků, umřela by bolestí. Nikdy podpatky na nohách neměla, chudák ženská. Domnívám se proto, že vysoké podpatky nejsou tolik škodlivé, jako ty nevkusné placky. Dokonce i značkové sportovní boty mají až 2cm zvýšený klínek pod patou. Tak kde je vlastně pravda o škodlivosti podpatků? Tímto vzkazuji všem, choďte v tom, v čem se cítíte dobře a nepůsobí vám to potíže. Ať už to jsou podpatky vysoké 5cm nebo 15cm. A to bez ohledu na názor lékařů a jiných, kteří na podpatcích chodit nemohou. Nenechte se zmanipulovat hloupými řečmi odborníků, kteří nemají osobní zkušenosti. Oni znají problémy z praxe, díky nemocným lidem. Zdraví lidé nemjí důvod k lékaři jít a proto o nich lékařští odborníci neví, kdyby věděli, tvrdili by opak - CHŮZE NA VYSOKÝCH PODPATCÍCH JE ZDRAVÍ NEŠKODNÁ A NAVÍC JE SEXY.

  Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).