Hlavní navigace

Vláda spustí kampaň proti násilí na dětech

Michaela Vydrová

Vláda dnes spustí celonárodní kampaň proti násilí na dětech. Akce „Stop násilí na dětech“ usiluje o zvýšení povědomí široké i odborné veřejnosti o problematice násilí na dětech, o tom co všechno násilí na dětech způsobuje a jaké jsou jeho formy. Cílem kampaně je změnit názory lidí ke všem formám násilí páchaného na dětech.Kromě upozornění na internetu a prostřednictvím náramků vláda zveřejní také výsledky sociologické studie na téma postoje občanů ČR k právům dětí, násilí a kampani.

Doba čtení: 1 minuta

Vláda dnes spustí celonárodní kampaň proti násilí na dětech. Akce „Stop násilí na dětech“ usiluje o zvýšení povědomí široké i odborné veřejnosti o problematice násilí na dětech, o tom co všechno násilí na dětech způsobuje a jaké jsou jeho formy.

Cílem kampaně je změnit názory lidí ke všem formám násilí páchaného na dětech.Kromě upozornění na internetu a prostřednictvím náramků vláda zveřejní také výsledky sociologické studie na téma postoje občanů ČR k právům dětí, násilí a kampani.

V souvislosti s tím vláda poukazuje na OSN, která již dlouhodobě varuje před stoupajícím počtem dětí ohrožených násilím v rodině a ve společnosti. Kromě OSN se k ochraně dětí v současnosti přihlásil i UNICEF nebo také WHO a jiné neziskové organizace po celém světě.

V pondělí premiér Mirek Topolánek (ODS) obdržel dopis od dětí k zahájení kampaně. Na kampaň upozorní také náramky, které budou rozdávány na mezinárodní předsednické konferenci „Evropa přátelská dětem“.