Názory k článku
Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin

Jan Vavrečka
Jan Vavrečka (neregistrovaný) ---.vfn.cz
17. 9. 2013 8:02 Nový

Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

Na článku (a odborné argumentaci) mne zaráží ta skutečnost, proč je nutné podávat vitamín C v infúzích? Pokud vitamín C "projde tělem" do ledvin a vymočí se, poté samozřejmě předtím dosáhne vysokých plazmatických koncentrací v krvi i při svém per orálním příjmu.

Spíše bych pochopil, kdyby někdo tvrdil, že se vitamín C po por orálním příjmu špatně či málo vstřebává. To ale není pravda již i s ohledem na velmi malou molekulu kyseliny askorbové.

Spíše mi to celé přijde jako odklánění veřejnosti od poznání, že úplně stejného efektu lze dosáhnout megadávkami vitaminu C podávaného per orálně. Tuším, že se tomu říká megaskorbická léčba, a už s tím dávno někdo přišel s přístupem nejen alternativní medicíny.

Doporučuji zájemcům tento výborný odborný a přitom ještě srozumitelný text:

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nebo ja za vším tím infúzním humbukem pouze snaha více to celé pořádně nabodovat pojišťovně včetně hospitalizace pacienta na lůžku?

Pokud jde ale pouze o vědecký výzkum, poté chápu infuzní podání jako variantu, kterou lze lépe a přesněji dosáhnout stanovených plazmatických koncentrací a odečíst tak přesnější výsledky jako vědecké výstupy.

Rozhodně to ale nebude tím, že "vyčůraný vitamín C našim tělem jen netečně prochází"....

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
17. 9. 2013 12:09 Nový

Re: Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

Celé mě to připomíná módní vlnu. V Japonsku koncem 80-tých let zase "letěly" salóny, kde zákazník za drahý peníz dýchal čistý kyslík. Prý to mělo tehdá přispívat k zvýšení inteligence a rychlé regeneraci.

cnut
cnut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 9. 2013 9:08 Nový

Re: Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

I mě. Dost předražená sranda. Srovnávám s cenou lžičky kokosovýho tuku párkrat ročně, když na mě něco leze...

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.orange.sk
19. 9. 2013 19:02 Nový

Re: Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

Za niektorých situácií sa infúzny vitamín C nedá nahradiť, avšak vtedy sa používajú vyššie dávky a v inom režime. Za normálnych okolností plne postačuje aj ústne užívanie podľa spotreby tela, v rozdelených dávkach počas dňa.

Skeptik
Skeptik (neregistrovaný) 37.221.161.---
20. 9. 2013 14:44 Nový

Re: Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

Přesně tak. Navíc i ústním podáním zastavím virová onemocnění během hodin a ne dnů. Naopak, pokud již tělo viru podlehlo je potřeba dodávat vitamín C dlouhodobě a na to je samotná infuze jednak naprosto nevhodná a jednak byste se nedoplatili.

Infuze se dává tam kde je potřeba rychlost, o osmi hodinách kolování si můžete nechat jen zdát. Naopak lidé kteří dostali askorbát sodný injekčně a nedostali žádnou kyselinu askorbovou ústně mohou mít velmi výrazné problémy z náhlého nedostatku této látky v krvi. Například je může pořádně bolet hlava.

Kdyby si paní Kolářová dílo pana Tuhárského alespoň zhruba prostudovala, mohla svoji "investici" do infuze mnohem lépe zůročit. Za ty peníze by snad mohl být k dostání už i ten lipozomální vitamín C.

marian
marian (neregistrovaný) ---.gprs.as5628.telecom.sk
27. 4. 2014 22:32 Nový

Re: Vitamín který projde do ledvin i bez krve?

celé vlákno

Suhlasim s panom Vavreckom. Nemam sice lekarske vzdelanie ale zda sa mi nelogicke aby sa latka ktora sa vstrebe s traviaceho traktu do krvnrho obehu vylucila mocom rychlejsie ako latka podana intra venozne. Ja pouzivam i.v. podanie vit.C ak chcem zvysit vstrebavanie vitaminu z traviaceho traktu po ustnom podani. Potvrdilo sa mi to co popisuje Peter Tuharsky vo svojej knihe a to ze ak sa kombinuje ustne podanie s i.v. podanim tak sa z trav. traktu vstrebe omnoho viac vitaminu a teda neostane v čreve a nesposobi hnacku (prujem). Odporucam knihu Petra Tuharskeho, s lepsou a komplexnejsou publikaciou o vitamine C som sa este nestretol ani v anglickom jazyku.

ajka
ajka (neregistrovaný) ---.condornet.sk
22. 9. 2013 22:03 Nový

Re: Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin

celé vlákno

môj skromný názor laika: niekomu kyselina askorbová, zvlášť jej vysoké dávky dráždia žalúdočnú sliznicu, v prípade potreby by takéto podávanie bolo vhodné a možno aj jedine možné.

Skeptik
Skeptik (neregistrovaný) 180.149.96.---
20. 11. 2013 14:55 Nový

Re: Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin

celé vlákno

Přidejte ke třem až čtyřem dílům čisté kyselině askorbové jeden díl jedlé sody. Nejlépe opět z lékárny, to co dnes prodávají obchody může být nebezpečné dlouhodobě užívat.

Limonitka
Limonitka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 3. 2017 15:18 Nový

Infuze céčka do žíly

Tak jsem minulé pondělí ukončila infuze céčkem,chodila jsem obden,bylo jich celkem šest.Stály mě 3300,-Kč.Je sice pravda,že jsem se cítila nabitá energií,ale zároveň natolik vytěkaná,že nejsem schopná se na nic soustředit a také mě už čtvrtý den pěkně bolí hlava a nemůžu usnout.Tak uvidím jak to bude pokračovat,zatím krátká doba na nějaký kladný či záporný názor.