Hlavní navigace

Názor k článku Velmi časté nežádoucí reakce na očkování od ivcaable - Nejspíše pozdě, ale přicházím se svým názorem, který...

 • 3. 2. 2015 22:58

  ivcaable (neregistrovaný) 109.238.213.---

  Nejspíše pozdě, ale přicházím se svým názorem, který jsem včera poslala prezidentovi Hnutí pro život Radimu Ucháčovi
  Zprávu o údajném podání vakcíny s cílem depopulace jsem se dočetla teprve před týdnem a celý týden jsem se snažila dobrat pravdy

  Vážený pane prezidente,
  před časem jsem se připojila k petici proti schválení RU-486. Od té doby dostávám Vaše informační maily a také Váš informační oběžník. Vážím si Vašeho úsilí v podpoře života. Velice mě proto pobouřila zprávička v lednovém vydání oběžníku o obvinění WHO ze skryté snahy o depopulaci v rámci očkování proti tetanu. Zpráva je zřejmě jen převzatá z internetu bez dalšího pátrání po tom, zda je pravdivá, a tím, v jakém kontextu je uvedena, vrhá velice špatné světlo na práci WHO a Unicef (Unicef ve zprávičce v oběžníku nefiguruje, ale v jiných podobných zprávách po celém internetu ano).
  Předtím, než takové vážné obvinění (byť jen v náznaku) otisknete, měli byste si alespoň zjistit fakta. Novorozenecký tetanus je závažné onemocnění, na které ještě stále umírá v zemích s nedostatečně rozvinutým zdravotnictvím ročně asi 140 tisíc dětí (to jsou pouze hlášené případy, takže těch nehlášených je bezpochyby ještě více). Jednoduché očkování tomuto zabrání. Ročně jsou zachráněny statisíce až miliony novorozených dětí a desetitisíce rodiček, které by bez očkování na tetanus zahynuly. Pokud by se zvýšila proočkovanost matek, mohlo by se povést novorozenecký tetanus zcela eliminovat. Snaha je očkovat matky v těhotenství alespoň dvěma dávkami vakcíny, aby žena produkovala dostatek protilátek, které projdou placentou a ochrání tak dítě a ochrání i matku v šestinedělí. Ale imunita nepřetrvává. Pokud se očkování dokončí pěti dávkami, je žena (a její budoucí děti) chráněna po celé reprodukční období. Toto očkování může žena podstoupit ještě před plánovaným otěhotněním. To se ale daří jen v zemích s rozvinutější infrastrukturou. Ideální by samozřejmě bylo zlepšit hygienu a zdravotnictví, ale to je mnohem složitější. (to jen k tomu, že očkovací schémata proto mohou být různá a laikům mohou připadat "atypická".)
  WHO a Unicef již od roku 1980 vynakládají spoustu úsilí a financí v boji proti této nemoci- a daří se stále snižovat počty zemřelých dětí. A pak někdo přijde s takovouto lživou informací, zastrašuje ženy.. Je mi z toho nanic.
  Vakcína proti hCG byla skutečně vyvinuta jako nová "slibná" metoda "antikoncepce" a počátkem 90.let došlo na klinické studie v Indii. Šlo o konjugovanou vakcínu- tedy hCG je spojené přímo s tetanickým toxoidem (nefunguje tedy jenom prosté přimíchání hCG do vakcíny proti tetanu). Vakcína měla způsobit produkci protilátek proti hCG, ty znemožní implantaci oplodněného vajíčka, následně by žena nemohla otěhotnět, účinek vakcíny byl plánován na 12-18 měsíců (neměla tedy způsobit trvalou sterilitu). Vakcínu bylo nutno podat opakovaně. Tyto klinické studie nebyly prováděny ani podporovány WHO. Byly ale samozřejmě řádně dokumentovány a výsledky byly publikovány ve vědecké literatuře. Studie neprokázaly dostatečný účinek vakcíny. Navíc se objevily protesty proti vakcíně, proto se ve výzkumu dále nepokračovalo, vakcína se nikdy nezačala vyrábět.
  Vakcína, která způsobí nemožnost implantace embrya, musí být brána jako abortivní metoda a tedy není přijatelná jako metoda plánování rodičovství- to je i moje stanovisko, aby bylo jasno.
  Bohužel informace o těchto dvou nezávislých aktivitách někdo propojil s cílem zdiskreditovat vývoj anti-hCG vakcíny. V devadesátých letech minulého století byla vznesena obvinění proti WHO z pokusu o sterilizaci žen na Filipínách, v Mexiku a v Nikaragui pomocí vakcíny proti tetanu. Údajně byl ve vakcíně zachycen hCG. Testování v několika nezávislých renomovaných laboratořích však přítomnost hCG neprokázalo. Ani se následně neobjevily potraty a neplodnost u očkovaných žen. Přesto se pomluvy šířily dál. Jaký dopad na důvěru lidí to mělo, je jasné. V důsledku těchto pomluv mnoho žen odmítlo očkování proti tetanu a i další očkovací programy (proti poliu, spalničkám atd) byly ohroženy.
  A teď někdo tyto polopravdy (jejichž kombinací vzniká lež a nebezpečná pomluva) znovu recykluje.

  Stanovisko FIAMC (Mezinárodní federace katolických lékařských asociací)
  http://www.fiamc.org/bioethics/statement-on-who-sponsored-vaccination-in-kenya/

  článek o ohrožení imunizačního programu
  http://www.who.int/immunization/monitoring_surveillance/resources/milstien.pdf

  článek z internetu, který se mi zdá objektivní
  https://rationalcatholicblog.wordpress.com/2014/11/12/does-the-kenyan-unicef-tetanus-vaccine-contain-hcg-and-make-women-infertile/

  Myslím si, že byste měli napravit chybu, kterou jste udělali. Uvedli jste lidi v omyl, podíleli jste se na šíření pomluv. Pokud i v ostatních případech přistupujete k informování veřejnosti takto, ztrácíte mou důvěru a můžete ztratit i důvěru jiných lidí, kteří by Vaše aktivity podporovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).