Hlavní navigace

Ve vlaku ve Švýcarsku bouchla přepravka s viry prasečí chřipky

28. 4. 2009

Sdílet

Ve vlaku ve Švýcarsku vybuchla v pondělí večer přepravka s viry prasečí chřipky. Žádné nebezpečí nákazy ale nehrozilo. Podle agentury DPA o tom informovaly švýcarské úřady. Viry chřipky typu H1N1 se převážely do švýcarského národního chřipkového centra v Ženevě. Švýcarská strana uvedla, že se nejednalo o smrtící formu viru, která si v Mexiku zřejmě vyžádala už kolem 150 obětí. Podle kantonální policie exploze lehce zranila dva lidi.

Ve vlaku ve Švýcarsku vybuchla v pondělí večer přepravka s viry prasečí chřipky. Žádné nebezpečí nákazy ale nehrozilo. Podle agentury DPA o tom informovaly švýcarské úřady.

Viry chřipky typu H1N1 se převážely do švýcarského národního chřipkového centra v Ženevě. Švýcarská strana uvedla, že se nejednalo o smrtící formu viru, která si v Mexiku zřejmě vyžádala už kolem 150 obětí. Podle kantonální policie exploze lehce zranila dva lidi.

Pracovník centra vyzvedl v pondělí večer přepravku s osmi lahvičkami v Curychu, aby ji vlakem převezl do Ženevy. Pět nádobek obsahovalo viry prasečí chřipky, tři pak kyselinu nukleovou. Zkumavky byly vakuově uzavřeny a uloženy do suchého ledu, který byl ale v nádržce špatně umístěn. Začal proto tát, takže vznikl přetlak. Přepravka pak vybuchla. Vlak poté několik hodin stál na odstavné koleji před městem Lausanne. Ve vagonu bylo v době výbuchu 61 cestujících. Zdravotníci je pak hodinu pozorovali. Nákazu ale naprosto vyloučili.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).