Názory k článku
Vánoční ryba bez smažení

Jiří Macek aura:10
11. 12. 2017 9:13 Nový

Co je tradiční?

celé vlákno

On ten smažený kapr zas tak moc tradiční není. Vzpomínám, že babička vyprávěla, že za První republiky musel být na stole kapr, ale ne smažený – dělal se na černo, na modro atd. Ten smažený kapr s bramborovým salátem je asi spíš „tradice“ z dob socializmu?

Lenka Krbcova aura:96
11. 12. 2017 10:24 Nový

Re: Co je tradiční?

celé vlákno

Dobrý den, v prvorepublikových kuchařkách je více variant, jak smažený v trojobalu, tak na černo či na modro, více v článku: https://www.vitalia.cz/clanky/kapr-dobove-variace-vanocni-tradice/. LK, Vitalia.cz

Tomas Hruby aura:67
13. 12. 2017 9:20 Nový

Kapr

celé vlákno

Jakožto aktivní rybář jsem úprav ryb vyzkoušel opravdu hodně a z mého pohledu je smažený kapr především asi vůbec nejhorší způsob jeho úpravy z hlediska chuti. A dokonce bych si dovolil tvrdit, že právě tato "tradice" velice poškodila pověst kapra jako ryby.
Kapr je totiž poměrně tučný a když se ještě oplácá trojobalem a další tuk přidá smažením, tak to žádný zázrak není.
Daleko lepší je například pečení v troubě - například úplně primitivní postup zvládnutelný pro každého je nasypat do pekáče vrstvu zeleniny, na ní položit díly kapra (jen posolit a trochu kmínovat) a cca 20 minut péct pod poklopem a pak na 5-10minut sundat poklop a troubu přepnout na "horní gril". Tuk z masa se ze značné části uvolní do zeleniny, která vůbec nechutná špatně a poslouží jako příloha (jiný tuk se nepřidává, takže ho není zase tolik).

Lenka Krbcova aura:96
13. 12. 2017 11:47 Nový

Re: Kapr

celé vlákno

Dobrý den, děkujeme za tip! Ochutnávám různé úpravy kapra, třeba v Třeboni jich můžete vyzkoušet plno, a vůbec to není špatné. LK, Vitalia.cz