Hlavní navigace

V Mexiku zemřelo 103 lidí na prasečí chřipku

Denisa Křížová

Na nový typ viru prasečí chřipky už v Mexiku zemřelo 103 lidí a dalších více než 1600 je nakaženo. Během neděle v mexickém hlavním městě onemocnělo dalších asi sto lidí. Virem prasečí chřipky se nakazilo i dvacet lidí v USA. Informoval o tom server iHned.cz  Nový smrtící virus prasečí chřipky s označením A/H1N1 je kombinací viru chřipky prasečí, lidské a ptačí. Nemoc se projevuje stejně jako běžná chřipka. Člověk má rýmu, kašel, bolesti hlavy i v krku a vysoké horečky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na nový typ viru prasečí chřipky už v Mexiku zemřelo 103 lidí a dalších více než 1600 je nakaženo. Během neděle v mexickém hlavním městě onemocnělo dalších asi sto lidí. Virem prasečí chřipky se nakazilo i dvacet lidí v USA. Informoval o tom server iHned.cz 

Nový smrtící virus prasečí chřipky s označením A/H1N1 je kombinací viru chřipky prasečí, lidské a ptačí. Nemoc se projevuje stejně jako běžná chřipka. Člověk má rýmu, kašel, bolesti hlavy i v krku a vysoké horečky.

Americký zdravotnický úřad CDC podle agentury DPA sdělil, že prasečí chřipkové viry H1N1 se od kmenů H1N1 opakovaně zjišťovaných při sezónních epidemiích chřipky u lidí liší tak výrazně, že proti nim předcházející očkování neposkytuje žádnou ochranu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).