Proč autorku nezajímá, co všechno obsahuje zmíněná henna? Sice je to přírodní výrobek, ale taky obsahuje velké množství sloučenin. Autorka by si chtěla vlasy barvit hennou, takže asi ví, že všechny součásti henny jsou v pořádku? Jak ví, že některá barva vyrobená v továrně přísně kontrolovaným postupem není lepší než henna? Přijde mi, že u výrobků přírodního původu se jaksi automaticky předpokládá, že jsou v pořádku. Ale třeba rulík zlomocný by asi nikdo nepoužíval.
Autorka se naopak hennou zabírala již dříve v odkazovaném článku: http://www.vitalia.cz/clanky/tetovani-hennou-spusti-alergie/
Zaobírala se hennou versus složkami jejích náhražek. Nezaobírala se složkami přírodní henny, jestli třeba nějaká složka nezpůsobuje po x letech rakovinu.
Stačilo by provést studii o výskytu rakoviny v populacích s vysokým používáním henny, např. Indie.
Zdá se, že boj proti henně je v zájmu koncernů:
http://forums.hennapage.com/node/3446
a henna má naopak antirakovinné a podobně příznivé účinky:
http://cancerpreventionresearch.aacrjournals.org/cgi/content/short/1/7_MeetingAbstracts/B72?rss=1
Mě to připada jako další článek na strašení našich drahých poloviček.
Co se tyče rakoviny. Zde se jedna vždy o pravděpodobnost a ne o stoprocetní závěr. Navíc se testy provádějí jen na zlomku populace celé planety.
moje matka kosmetiku nepoužívá a nepoužívala a v 80ti letech jí to stále nechybí
a co tedy používat? už se tím nějakou dobu zabývám a postupně vyřazuji jednu firmu za druhou (např. ve výrobcích Ryoru jsou parabeny,..). Udělejte prosím článek o tom, co používat (pasty, krémy, šampony).
Zubní pasty a šampony kupuji jedině v prodejnách zdravé výživy, kde mívají drogistický koutek. V drogerii nemá člověk šanci. Výrobky bez škodlivých chemikálií jsou dražší, ale nehodlám se nechat zaplavovat chemií víc než je nutno.
pár alternativ:
http://bostonpaul.wordpress.com/2010/01/19/the-dangers-of-shampoo/
Osobně používám jedlou sodu místo mýdla, zubní pasty i šamponu.
Ne všechny neškodlivé výrobky jsou drahé. Třeba zubní pasta Promise je bez fluoru apod. a stojí kolem 30,- čili mnohem míň než drahé západní značky.
Místo voňavek lze používat esenciální vonné oleje a na zakrytí šedin šátek apod. :)
A ty parabeny a SLS v zubní pastě Promise jsou v pořádku..?
tak já to nejspíš vyhrála, jak to tak čtu. Základem mojí kosmetiky je lisovaný baobabový olej od maxivitalis, na který jsem přišla právě kvůli reakci kůže. Z většiny přípravků mám vyrážku. Je to dobrý ahlavně přírodní výrobek. Sice trochu dražší, ale kdo ví, jaké jsou vlastně výrobní náklady. U nás to moc firem neprodává
Internet Info Vitalia.cz (www.vitalia.cz)
Chytře na život. ISSN 1802-8012
Copyright © 2009 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vitalia.cz využívá zpravodajství ČTK