Hlavní navigace

V Česku se zavřelo patnáct koupališť. Jejich kvalita se přesto zlepšuje.

Denisa Křížová

Kvalita přírodních koupališť v Čechách se lepší. Ukázaly to statistiky zveřejněné Evropskou komisí, které v minulém roce testovaly 188 přírodních koupališť. Minimální standardy pro nezávadnost přitom splnilo 163 z nich, což je o téměř 14 procent více, než v roce předloňském. Informoval o tom server iHned.cz. 

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kvalita přírodních koupališť v Čechách se lepší. Ukázaly to statistiky zveřejněné Evropskou komisí, které v minulém roce testovaly 188 přírodních koupališť. Minimální standardy pro nezávadnost přitom splnilo 163 z nich, což je o téměř 14 procent více, než v roce předloňském. Informoval o tom server iHned.cz

V minulém roce bylo kvůli případnému ohrožení zdraví  zavřeno jen 15 koupališť a to na dobu několika týdnů či měsíců. Z toho pouze dvě celoročně. Důvodem byl především masivní výskyt sinic.

Případná data o jejich výskytu se dají nalézt na internetovém portálu české veřejné správy v oddílu tematické úlohy i za „koupací“ sezony v minulých letech.

„Vysoká jakost koupacích vod má zásadní význam pro dobré životní podmínky evropských občanů i pro životní prostředí – totéž platí i pro všechny ostatní vody. S radostí zjišťuji, že celková kvalita vod ke koupání se zlepšuje v celé unii,“ uvedl eurokomisař pro životní prostředí Stavros Dimas.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).