Hlavní navigace

Úředníků bude víc. Končí zpožděná výplata nemocenské?

30. 6. 2009

Sdílet

Zpoždění při výplatě peněžité podpory v mateřství a nemocenských dávek snad už brzy skončí. Vláda v pondělí schválila zvýšení počtu úředníků České správy sociálního zabezpečení. Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky je personální posílení o téměř 450 míst jediným možným řešením současné situace. Správě sociálního zabezpečení by jinak hrozila „havárie" základních funkcí. Nedostatečná personální kapacita úřadu, který nyní zaměstnává přes osm tisíc lidí, se podle něj projevila už na…

Zpoždění při výplatě peněžité podpory v mateřství a nemocenských dávek snad už brzy skončí. Vláda v pondělí schválila zvýšení počtu úředníků České správy sociálního zabezpečení.

Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky je personální posílení o téměř 450 míst jediným možným řešením současné situace. Správě sociálního zabezpečení by jinak hrozila „havárie" základních funkcí. Nedostatečná personální kapacita úřadu, který nyní zaměstnává přes osm tisíc lidí, se podle něj projevila už na začátku letošního roku po změnách v systému výplat nemocenské. Navíc stále roste počet žadatelů o důchod.

Předseda vlády Jan Fischer ubezpečuje, že jde jen o „technické opatření rozpočtově zcela neutrální". Státní rozpočet podle něho nepřijde kvůli zvýšení počtu zaměstnanců ČSSZ o žádné další peníze, ministerstvo práce a sociálních věcí na ně najde peníze ve své rozpočtové kapitole.

Zdroj: Aktuálně.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).