U žáka pražské ZŠ byla potvrzena tuberkulóza

U žáka pražské základní školy byla potvrzena tuberkulóza. Informovala o tom televize Nova. Žák je nyní hospitalizován nemocnici. Podrobit se vyšetření museli i jeho spolužáci, kteří nyní čekají na výsledky. Škola podle televize Nova zatím žádné oficiální informace neposkytla. „Ano, tento chlapec s tuberkulózou je hospitalizován a bude adekvátně léčen,“ řekla televizi Nova mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová. Chlapec z deváté třídy probudil podle informací televize Nova silným kašlem…

U žáka pražské základní školy byla potvrzena tuberkulóza. Informovala o tom televize Nova. Žák je nyní hospitalizován nemocnici. Podrobit se vyšetření museli i jeho spolužáci, kteří nyní čekají na výsledky. Škola podle televize Nova zatím žádné oficiální informace neposkytla.

tuberkuloza„Ano, tento chlapec s tuberkulózou je hospitalizován a bude adekvátně léčen,“ řekla televizi Nova mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová. Chlapec z deváté třídy probudil podle informací televize Nova silným kašlem své spolužáky na školním soustředění. „Když si všimli, že vykašlává krev, zavolali záchranku,“ uvedla Nova.

serial_prilohy

Vyšetření se musel podrobit spolužák chlapce, který s ním bydlel týden v jednom pokoji. Výsledky vyšetření se však dozví až v pátek, pokud by byl nález pozitivní, musela by na vyšetření celá škola, uvedla Nova.

Tuberkulóza je podle hygieniků nakažlivá po několikahodinovém úzkém kontaktu. „Riziko je opravdu pouze pro ty spolužáky z té jedné třídy, zejména pokud tam měl nějaké kamarády,“ řekla televizi Nova Zdeňka Jágrová z Pražské hygienické stanice.