Hlavní navigace

Tříletá dívka unikla smrti. Může za to ABBA?

27. 5. 2009

Sdílet

Tříletá Britka upadla kvůli meningitidě do komatu a lékaři už nedávali rodině žádnou naději. Dívenka se ale najednou zázračně probrala s hitem od skupiny ABBA na rtech. Když Layla Towseyová onemocněla, její stav byl tak vážný, že musela být napojena na přístroje, a její matka Katy se pomalu připravovala na nejhorší.

Tříletá Britka upadla kvůli meningitidě do komatu a lékaři už nedávali rodině žádnou naději. Dívenka se ale najednou zázračně probrala s hitem od skupiny ABBA na rtech.

Když Layla Towseyová onemocněla, její stav byl tak vážný, že musela být napojena na přístroje, a její matka Katy se pomalu připravovala na nejhorší.

Po pěti dnech ale zoufalá žena, která nepřetržitě seděla u lůžka nemocné, náhle zaslechla, jak si Layla tiše prozpěvuje píseň Mamma Mia.

Pak se dívka začala pomalu probírat, popsal případ britský deník The Sun.

„Připravovali jsme se na špatné zprávy, protože ji při životě udržovaly jen přístroje. Ale v neděli jsem ji slyšela potichu zpívat Mamma Mia. Nemohla jsem tomu uvěřit, ale věděla jsem, že všechno bude v pořádku,“ svěřila se jednadvacetile­tá matka.

Dívka se slavnou píseň naučila poté, co viděla stejnojmenný film.

„Je to jedna z jejích oblíbených písniček – miluje ji. Dostala se tak blízko smrti, jak je jen možné. Je to zázrak,“ dodala šťastná Katy.

V současnosti se malá Layla úspěšně zotavuje a jediné, co ji trápí, jsou jizvy na nohách způsobené otravou krve.

Lékaři dívku diagnostikovali s meningitidou typu B poté, co jí matka na noze objevila podivnou vyrážku.

V nemocnici je ale nejprve odbyli s tím, že se dívka jenom zapotila.

Katy ale trvala na tom, aby se na dceru podíval také dětský lékař. Za necelé dvě hodiny pak Layla prodělala infarkt.

Zdroj: Aktualne.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).