Hlavní navigace

Třetina lidí si myslí, že místo ženy je v domácnosti

6. 3. 2009

Sdílet

V názoru, jestli žena patří ke sporáku, jsou lidé rozděleni rovnoměrně: třetina se domnívá, že žena by se měla věnovat výhradně domácnosti, třetina si myslí, že nikoliv, zbytek na to nemá jednoznačný názor. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median. Společnost průzkum udělala v souvislosti s nadcházejícím Mezinárodním dnem žen. Na otázku, zda si myslí, že místo ženy je v domácnosti, odpovědělo kladně 32 procent lidí, záporně se vyjádřilo 31 procent dotázaných.

V názoru, jestli žena patří ke sporáku, jsou lidé rozděleni rovnoměrně: třetina se domnívá, že žena by se měla věnovat výhradně domácnosti, třetina si myslí, že nikoliv, zbytek na to nemá jednoznačný názor. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median.

KvětinySpolečnost průzkum udělala v souvislosti s nadcházejícím Mezinárodním dnem žen. Na otázku, zda si myslí, že místo ženy je v domácnosti, odpovědělo kladně 32 procent lidí, záporně se vyjádřilo 31 procent dotázaných.

Lidé odpovídali také na otázku, jak vybírají dárky pro ženy. Asi dvě pětiny účastníků průzkumu uvedly, že pokud nemohou vymyslet, čím ženu obdarují, dají jí pouze květiny. Asi třetina se snaží vymyslet i jiný dar.

Dotazování se zúčastnilo 7773 lidí ve věku od 12 do 79 let.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).