Názory k článku
Transplantace zubu je levnější a kvalitnější než implantát

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.168.56.---
9. 4. 2014 9:31 Nový

Osmičky?

celé vlákno

Transplantát, u dospělých lidí jde většinou o nepotřebný zub ze zadní části ústní dutiny (zub moudrosti), může teoreticky zastoupit jakýkoliv zub, musí však být splněno několik podmínek.

No, všichni lidé, kterým vidím do huby, přišli o osmičky jako o první zuby. Jeden čas se dokonce preventivně vytrhávaly hned po jejich prořezání. Tak nevím, kde vzít osmičku k autotransplantaci a nekrást.

jehovista
jehovista (neregistrovaný) 194.213.54.---
9. 4. 2014 17:23 Nový

Re: Osmičky?

celé vlákno

Mozna by nebylo od veci je pri vytrzeni zmrazit na horsi casy jako spermie.

Trident
Trident (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
20. 4. 2014 17:36 Nový

Re: Osmičky?

celé vlákno

To je trochu dane tim ze zubari v cechach byli hodne v dobe kamenne a v dobe kdy se delali v USA implantace umelych zubu tady zapasili s vrtackou ktere nefungovalo chlazeni <- muceni pacientu.

Jakkakoliv prevence vytrhavani hranici se stredovekem! Dokud pacient nema obtize nic nevytrhavat. Totez jako se malym deckam vytrhavaly predni zuby protoze se pry vedle sebe nevejdou. Stejna pitomost.

U mne se ukazal jeden zub moudrosti jako velice potrebny pote co sedmicka byla totalne zdevastovana a musela ven. Jak se zuby k sobe srazily nenasel bych uz diru po zubu. Vsechny zuby se do pusy vesly i predtim takze neni problem.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.168.56.---
22. 4. 2014 7:35 Nový

Re: Osmičky?

celé vlákno

Mučení pacientů nijak nesouvisí s použitou technikou.

Když jsem ještě chodil na povinné prohlídky ve škole, v ordinaci byla moderní souprava, ale také ještě taková ta stará šlapací vrtačka. Ošetřovala nás většinou nějaká ucha s čerstvým diplomem (a kdo ví, jestli) a jejich ošetření se rovnalo mučení, i když používali ty moderní vrtačky. Jednou tam ošetřoval starý dědula, který to dělal tou šlapací vrtačkou, a ni jsme nevěděli, že nám v té puse něco dělá - nikdo nic necítil.

Takže v první řadě rozhodují schopnosti zubaře, technika je až druhořadá, a nemehlo vás umučí i s nejmodernější laserovou vrtačkou.

Eirun1 aura:10

Osmičky?

To bych chtěla vidět, jak by si poradili v mém případě, kdy dochází k odtržení korunky od kořene. :D