Názory k článku
Trable v supermarketu: Nekradu, a přesto pískám

pidalin aura:10

soucítím

Soucítím s autorkou, taky s tim mam smůlu a uplně se klepu hrůzou když přes to procházim. Jednou se mi stalo třeba v Luxoru na václaváku že jsem houkal, chlápek to neřešil řikal v pohodě a já mu schválně vyndaval všechno z batohu, jenom aby viděl že fakt nejsem zloděj. Ale nejhorší opruz co jsem zažil byl v Polsku v obchodě s elektrem. Byl jsem tam jako turista, měl jsem brašnu s foto vybavenim plnou objektivů, filtrů, stativ a tak dále, no a samozřejmě jsem pískal a blbý bylo že skoro všechno co jsem měl v brašně, tak tam taky prodávali. Takže jsem "špehovi" ještě záměrně ukazoval škrábance na vybavení aby viděl že je to fakt už používaný a rozhodně ne právě ukradený, týpek měl monokla a krvavý oko, vypadal hrůzostrašně a ještě tohle řešit v zahraničí kdy ten týpek neumí ani pípnout anglicky, takže česko polská debata byla fakt vtipná. Naštěstí byl nakonec v pohodě a zbytečně mě nebuzeroval. Ale taky už mam z těch rámů hrůzu.

k.ried aura:10

Trable v supermarketu

celé vlákno

Rozpískala jsem se ve vietnamské velkoprodejně oděvů, která prodává oblečení velice slušné a od jiných podobných obchodů odlišné. Vyřítili se tři ostražíci, zaveleli, pokladní mně vytrhla z ruky igelitku se sakem, které už bylo zaplacené a prohledávala mu kapsy. Samozřejmě nenašla nic, tak se na mne vrhli jak rozběsněná smečka a chtěli mne prošacovat. Velmi ostře jsem se ohradila a trvala na přivolání policie. Tak mne propustili a doprovázeli až k východu s výhružnými posuňky a pokřikem. Nakupovala jsem tam ráda, ale už tam nepůjdu.

fczela aura:10

Re: Trable v supermarketu: Nekradu, a přesto pískám

Také jsem to tak měla. Všude ostuda s prohledáváním batohu a kapes. Nakonec jsem zjistila, že to dělá pouzdro s manikúrou. Teď už ho raději nenosím a mám klid.

Tomas Hruby aura:67
15. 1. 2018 10:53 Nový

Re: Zkušenost

celé vlákno

U mé dcery to zase vypadalo na nějakou kombinaci telefonu Lumia s určitým obalem. Pro vysvětlení - ty kódy jsou vesměs variace na RFID, tedy odezva na rezonanci elektromagnetických vln na jisté frekvenci. Problém ale je, že občas něco může fungovat jako rezonanční obvod na podobné frekvenci s popsaným výsledkem... (Záměrně popisuji extrémně zjednodušeně).

bobankh.mojeid.cz aura:10

Tak to znám....

Přesně takovéto trable jsem prožíval cca 3 měsíce.
Pípal jsem vždy a všude, ochotný personál mne ujišťoval, že mi to "odkódují". Nic.
Po nějaké době jsem vylučovací metodou zjistil, že mi pípá permanentka na Ski-Špindl.......

Tomáš G. aura:10
17. 1. 2018 20:47 Nový

Re: Trable v supermarketu: Nekradu, a přesto pískám

celé vlákno

Mi tohle dělala asi dva roky kožená bunda. V obchodě tam na nějakém šíleném místě zapomněli čip.

Časem jsem to už měl zmáknuté, že cestou do obchodu jsem chodil co nejblíž rámu, aby mě to chytlo a pískalo už při vstupu. No a při odcházení zase co nejpřesněji prostředkem, kde se to jevilo jako nejméně citlivé. Když se mi to povedlo fajn a když to znovu pískalo, tak jsem to ignoroval a ochranka to taky neřešila, protože to pískalo už při vstupu.

Když jsem pak zase nakupoval v obchodě, kde jsem tu bundu koupil, tak jsem se zmínil o problému a oni mi ten čip ze svého typického místa odstranili a od té doby klid.

Větší problém mám se samoobslužnými pokladnami v Tescu. Tam už se mi opakovaně stalo, že jsem měl roztržku s ochrankou, když jsem koupil něco dražšího typu bonboniéra za pár stovek, kde ty kódy lepí. Na klasické pokladně to "odkódují", ale samoobslužná ne. Už si vždy beru účtenku a nevyhazuji ji hned u pokladen.

Tomáš Marný aura:10
18. 1. 2018 12:10 Nový

Re: Trable v supermarketu: Nekradu, a přesto pískám

celé vlákno

Takže když koupím nějakou takovou věc, kde vím o tom, že je RFID čip, jdu na samoobslužnou pokladnu, abych pak pískal, lidi na mne čuměli jak na telátko a já čekal s účtenkou v ruce na obsluhu?