Hlavní navigace

TOP 10 doplňků s hořčíkem

11. 2. 2016

Sdílet

 Autor: Shutterstock.com
Nedostatek hořčíku může závažně ovlivnit správné fungování lidského organismu. Jaké jsou nejprodávanější potravinové doplňky s hořčíkem?

Hořčík neboli magnesium se účastní stovek metabolických procesů v těle. Pomáhá udržovat správnou funkci svalů a nervů, působí pozitivně také na imunitní systém, srdeční rytmus, lidskou psychiku nebo kosti a zuby, vysvětluje Pilulka.cz.

Více o vlivu hořčíku na náš organismus a možnostech jeho doplňování se dočtete v článku Chcete předejít nedostatku hořčíku? Je v potravinách i tabletách.

Pokud je vaše strava na hořčík chudá nebo se nacházíte v životní fázi, kdy potřebujete jeho zvýšený příjem, je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem, který by vám měl pomoci vybrat vhodný doplněk stravy, v nichž bývá často kombinován také s vápníkem a zinkem.

Přinášíme vám deset nejprodávanějších potravinových doplňků s tímto minerálem podle online lékárny Pilulka.cz:

Chytré miminko DHA


Autor: Pilulka.cz

Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem kyseliny listové a DHA (unikátní na českém trhu). + navíc magnesium progravit complex zdarma.

Doplněk stravy Chytré miminko DHA svým složením odpovídá nejmodernějším poznatkům o správném vývoji vašeho miminka, včetně aktualizovaných doporučených postupů českých gynekologických odborných společností ke kyselině listové, přijatých v květnu 2013.

Obsahem 800 µg kyseliny listové (který je v souladu s dnešními názory na výživu těhotných) překonává současné standardy běžné na českém trhu. Vysoký obsah DHA pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve stravě – odpovídá třem rybím pokrmům týdně.

Revital


Autor: Pilulka.cz

Přípravek Revital Vápník + Hořčík + Zinek + Vitaminy D3 a K1 je určen pro podporu pevnosti a správného vývoje kostí, zubů a nervů.

Obsažené aktivní látky se významně podílejí na růstu kostí v období dospívání, jsou velmi vhodné při rekonvalescenci po úrazech se zlomeninami, osobám ohroženým řídnutím kostní hmoty a současně i lidem s vyšší fyzickou zátěží.

Unikátní kombinace minerálních látek a vitaminů D3 a K1 může být prospěšná i v období menopauzy, kdy dochází k úbytku kostní hmoty.

GS Vápník Hořčík Zinek PREMIUM


Autor: Pilulka.cz

Přípravek obsahuje vyvážený komplex minerálů a vitaminů, které jsou důležité pro lidské zdraví, zdravé kosti, vlasy a nehty.

  • Silná dávka 400 mg vápníku.    
  • Vitamin D3 podporuje vstřebávání vápníku a jeho uložení do kostí.    
  • Hořčík pro normální funkci svalů a činnost nervové soustavy.     
  • Zinek podporuje imunitu a je důležitý pro udržení zdraví pokožky, vlasů a nehtů.     
  • Navíc je složení obohaceno o biotin, který je důležitý pro udržení zdraví pokožky a vlasů.

Walmark Magnesium Lactici +B6


Autor: Pilulka.cz

Hořčík je základní minerální složka lidského těla. Je nezbytný pro fungování nervového systému, svalů, pro tvorbu a zachování zdravých kostí a zubů a pro energický metabolizmus. 

Vitamin B6 podporuje normální funkce nervového systému a psychické funkce. Navíc Vitamin B6 přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a podporuje normální fungování imunitního systému. 

Kombinace hořčíku a vitaminu B6 představuje velmi užitečný doplněk pro osoby vystavené zvýšené fyzické a psychické zátěži a pro sportovce.

Magne B6 Forte


Autor: Pilulka.cz

Hořčík a vitamin B6 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti.

Obsah sáčku vysypete přímo na jazyk, není potřeba zapíjet vodou.

Cemio Vápník Hořčík Zinek + D3 a K1


Autor: Pilulka.cz

Přípravek Cemio Vápník, Hořčík, Zinek + D3 a K1 obsahuje jedinečnou kombinaci tří nejdůležitějších minerálů a vitaminů D3 a K1 pro zdravé kosti.

Vhodně doplňuje potřebné minerály například v těhotenství.

Magnesium 500


Autor: Pilulka.cz

Vhodný při intenzivních výkonech.

Vitamín B6 přispívá k normální funkci imunitního systému. 

Hořčík (magnesium) přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu kostí a zubů, k normálnímu energetickému metabolismu a k normální syntéze bílkovin. Hořčík se podílí na procesu dělení buněk. 

Vitamin B6 přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální funkci imunitního systému, k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu energetickému metabolismu, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, k normální tvorbě červených krvinek a k regulaci hormonální aktivity.

Magnesium 250 Generica


Autor: Pilulka.cz

Hořčík přispívá ke správnému fungování nervového systému a psychiky, ke snížení vyčerpání a únavy, ke správnému fungování svalů a k udržení zdravých kostí a zubů.

Dospělí a děti od 15 let 1 až 2 tablety denně zapít dostatečným množstvím tekutiny. Děti od 4 do 14 let 1 tabletu denně.

Přípravek slouží jako doplněk léčby ordinované lékařem. Léky předepsané lékařem nevysazovat!

Magne B6 ACTIVE


Autor: Pilulka.cz

Potravní doplněk. Magne B6 ACTIVE obsahuje speciálně navrženou kombinaci minerálů a vitaminů, které přispívají k správnému fungování svalů, nervů a k celkové duševní a tělesné pohodě.   

Hořčík, draslík a vitaminy B6 a D přispívají k normální činnosti svalů.

Hořčík GLO


Autor: Pilulka.cz

Potravinový doplněk, který napomáhá doplnit sníženou hladinu hořčíku v lidském organismu.

Hořčík, draslík a vitaminy B6 a D přispívají k normální činnosti svalů.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).