Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tomáš Cikrt: Jít k doktorovi na „blind“ je sázka do loterie od Malý Had - nám představujete zase pana Cikrta – jeho zvyky,co jí,kdy...

 • 17. 6. 2010 5:18

  Malý Had (neregistrovaný) 95.173.207.---

  nám představujete zase pana Cikrta – jeho zvyky,co jí,kdy chodí kakat a pod.To má být příprava na to,že Julínek půjde zase do vlády a on mu bude dělat lokaje?

 • 18. 6. 2010 23:28

  Lenka Krbcova

  Vážená „paranoici“, co je divného na tom, že v seriálu o zdraví a životním stylu známých osobností zpovídáme člověka, který – je známý, – má odborné (farmaceutické) vzdělání, – vyzná se v problematice zdravotnictví (mimo jiné roky pracoval jako šéfredaktor Zdravotnických novin, poté jako mluvčí ministerstva) a navíc je to zajímavý člověk?
  A ještě poznámka – zatím tomu není tak, že by koalice konzultovala s redakcí Vitalie případné kandidáty na posty ministrů (ani jejich mluvčích). Uvidíme časem… :-) Možná jste si povšimli, že politice se tu zrovna nevěnujeme. Zdravím LK

 • 19. 6. 2010 5:40

  skutečný paranoik (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Já bych zde uvedl spíše něco jiného a sice, že pan Cikrt byl předsedou představenstva „všeobecně prospěšné organizace“ s významným partnerem třeba Pfizer Foundation, USA. Firma Pfizer, to je ta, která spozorovla i „občanské sdružení“ Tomáše Julínka vedle dalších farmaceutických firem (např. Novartis – panika kolem prasečí chřipky – v ČR přes 600.000 nevyužitých nakoupených vakcín). Podle čerstvě zveřejněné výroční zprávy občanského sdružení Reforma zdravotnictví, jehož je Julínek členem, dostal jen v roce 2006 ministrův spolek od výrobců léků zhruba 1,5 milionu korun.
  Firma Pfizer přitom není ve světě trestné činnosti v oblasti zdravotnictví žádnou neznámou. V africe byla načapána při nelegálních testech léků na dětech v Nigérii (vedle oslepnutí a jiných zdravotních problémů i s následky smrti) a dokonce i v USA byla odsouzena k rekordní pokutě cca 46 miliard Kč za podvodné informování o lécích a korupci lékařů.
  Ministru Julínkovi a dalším členům sdružení, mezi nimiž je i náměstek pro lékovou politiku Pavel Hroboň, přispělo na „prezentaci reformy zdravotnictví“ devět velkých farmaceutických firem, jako je Pfizer, Roche, Novartis nebo Eli Lilly.
  (jistě proto, aby se ušetřily výdaje na léky ! HAHA )
  Ano cikrt je moc zajímavý člověk:
  ,,Byl jsem vyzván, abych uvedl na pravou míru mé tvrzení o tom, že Tomáš Cikrt byl v mládí „zaníceným svazákem“. Tímto slovním spojením jsem neměl na mysli Cikrtovo členství v SSM. Tam bezpochyby byl tak jako většina ostatních studentů a těžko mu to lze vyčítat.
  Sousloví „zanícený svazák“ jsem použil v osobním rozhovoru spíše metaforicky pro určité charakterové a povahové rysy společné jak horlivým členům SSM před 17. Listopadem 1989, tak zaníceným mládežníkům po něm a kupříkladu mladým konzervativcům dnes. „Zanícený svazák“ je v tomto mém vnímání ten, kdo jedná agresivně, bezohledně prosazuje svůj názor bez ohledu na mínění ostatních, rozděluje lidi na ty, kdo s ním sdílejí jedinou správnou pravdu, a na zbytek, jimž permanentně spílá a jimiž pohrdá.
  „Zanícený svazák“ je pro mne člověk, který zaslepeně stále dokola opakuje totéž, demagogicky vnucuje ostatním vlastní „jedinou“ pravdu a toto své úsilí směřuje k budování kariéry a zastávání vysokých funkcí na základě „věrnosti ideologii“ svých nadřízených. A tyto vlastnosti si pan Tomáš Cikrt uchoval do dnešních dní.
  Co se týče jeho opakovaně zdůrazňované angažovanosti ve studentských orgánech Univerzity Komenského v Bratislavě po 17. Listopadu 1989, být jím, příliš bych je nezdůrazňoval. Pan Cikrt byl totiž jedním z těch „studentských revolucionářských aktivistů“, kteří se přidali ve chvíli, kdy zjistili, že to pro ně bude bezpečné a hlavně výhodné. Toho jsem byl tehdy v Bratislavě očitým svědkem."
  Ondřej Mrázek, redaktor MF Plus a překladatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).