Hlavní navigace

Tlouštíci si v letadle musí připlatit

Ludmila Hamplová

Americká United Airlines začala účtovat obézním cestujícím poplatek za další sedačku. Uvedl to Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Důvodem je podle Okamury více než 700 stížností z loňského roku od cestujících, kteří si stěžovali na nepohodlnou cestu, jelikož byl jejich soused v letadle tak silný, že jeho tělo přesahovalo do jejich sedačky.

Doba čtení: 1 minuta

Americká United Airlines začala účtovat obézním cestujícím poplatek za další sedačku. Uvedl to Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Důvodem je podle Okamury více než 700 stížností z loňského roku od cestujících, kteří si stěžovali na nepohodlnou cestu, jelikož byl jejich soused v letadle tak silný, že jeho tělo přesahovalo do jejich sedačky.

United Airlines zatím zavedla tuto novinku na letech z amerického Chicaga a týká se cestujících, kteří se nevejdou do své sedačky v zaplacené třídě, nemohou si zapnout bezpečnostní pás přestože použijí prodlužovačku bezpečnostního pásu a nebo si nemohou dát dolů loketní opěrku, když sedí.

Výše uvedení cestující si musí nově buď připlatit za další sousední sedačku nebo si musí koupit dražší letenku ve vyšší třídě ( business class), kde je širší sedadlo.

Americká letecká společnost United Airlines je čtvrtou největší leteckou společností na světě, ročně přepraví přibližně 68 milionů cestujících na celém světě.