Názory k článku
Tasemnice zbavuje chuti na syrové maso. Jak se nenakazit tatarákem?

jmhad
jmhad (neregistrovaný) 95.173.207.---
15. 4. 2013 19:16 Nový

kde jste to vzali

celé vlákno

že tatarák je nabízen mimo jídelní lístek a jen na přání?Tak by to sice mělo být,ale každá pořádná i nepořádná hospoda má tatarák na JL a i na cedulích na chodníku jako tahák. Naposledy včera třeba penzion Poměnka Luhačovice,pivnice Holba Šumperk a další a další.Tahle stránka by nestačila.

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 4. 2013 23:21 Nový

Re: kde jste to vzali

celé vlákno

Taky nechapu. Tatarak maji na jidelaku v kazde druhe hospode.

AAA
AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---
16. 4. 2013 10:28 Nový

Re: kde jste to vzali

celé vlákno

Nikde není zakázáno ho nabízet. Musí to však být na přání hosta :) Sice by se dalo říct že každé jídlo v hospodě se připravuje na přání hosta, ale což, zákonu je učiněno zadost.

Stále zvíře
Stále zvíře (neregistrovaný) ---.snydernet.net
30. 4. 2013 23:03 Nový

Nevěřím lékařům, nevěřím výrobcům potravin

Nejdete příliš do hloubky, dovolím si proto přidat pár informací...

Tasemnic je dnes známo přibližně 5000 druhů. Kromě tasemnic existují i tasemničky, motolice. Pravděpodobně chápu vaše prohlášení, že člověk je konečným hostitelem - což je z hlediska dospělce, a postavení člověka v potravním řetězci, v zásadě pravda; nicméně vývojové cykly (řetězce mezihostitelů) jsou velmi složité a většina jich stále je nedokonale zpracována a většině lidí (i lékařů a veterinářů) neznáma.

Ohledně tasemnic nacházejících se v hovězím (zmíněná tasemnice bezbranná, ale předpokládá se že to platí pro většinu tasemnic) by mělo platit, že ji zničí chlad -18°C po dobu minimálně 48 hodin (tedy klasický čtyř hvězdičkový mražák který by měl dosahovat teplot pod -18°C, zde ale teplota může kolísat a tak doporučuji mrazit dny čtyři, minimálně tři). V pořadu v televizi uváděli teplotu mínus třicet po dobu dvou dnů, což je nesmysl, navíc jsou při běžných technologiích tyto podmínky nesnadno splnitelné.

V případě tepelné úpravy vycházím ze zkušeností, že vajíčka parazitů (ale ani bakterie) nevydrží teplotu 70°C která trvá delší dobu než 10 minut. Se stejným předpokladem pracují i zpracovatelé masa, například při uzení. Musíte si však uvědomit, že zde mluvíme o teplotě uvnitř masa a ne o teplotě prostředí nebo povrchu masa. Osobně, když například suším maso, nechávám ho napřed dosáhnout teploty 75-80°C a výdrž ne ní je asi 1 hodina - o kolik chuti či kvality příjdu nevím.

Jak se lze léčit vám popisovat nebudu, s tím vás odkáži na lékaře. Jen zmíním jeden z klíčových preparátů "Praziquantel" (například lék Cestal). Praziquantel pravděpodobně není stále nikde neschválený pro humanitární medicínu, nicméně ve většině zemí povolený k léčbě při vyžádání pacientem. Dokáže léčit i cysticerky v mozku a nervové soustavě, protože látka se vstřebává; doslova během minut a dostane se spolu s krví všude v těle, ale je opět velmi rychle vyloučena.
Dále je na místě upozornit na známý chybný postup mnohých lékařů. Běžně jsou lékaři předepisovány léky na bázi bendazolu (Vermox, Zentel) které však tasemnici nehubí (žádná vývojová stádia) a jsou určeny zejména na hlísty.