Názory k článku
Také si pletete kebab a gyros?

karadozo aura:10

Gyros

celé vlákno

Gyros je pomenování masa co se otáčí při přípravie a nevzniklo po názvu koření jak píšete,gyro znamená řecky dokolečka.No a to nejduležitejší,do dzadzikú nepatří kopr.To pak sou makedonské dzadziky a ne řecké.Originál gyros sou kusi masa napichané na sufli-tič na grilování na drevjenem uhlí a mezi tim masem se dává rajče a paprika,pak se to zabalí do listú z viniče tak se to nechá pár hodin a šup na ohen.před zabalením do listú ptřít olivovím olejem ,koření,súl,oregano príde až na hotová jídlo.Pracoval sem 5 let ve Sparte v restauraci pod vedením 70 letých žen a mám originální staré řecké recepty.

jehovista aura:10

Re: Gyros

celé vlákno

Jasne. Jedina echt originalni restaurace v celem Recku a zrovna tam jste pracoval. Vsude jinde to delaji blbe. Kazdopadne me stve, ze i kdyz je to vsude sama kebabarna, tak poctivy recky gyros z veproveho masa si clovek da tak na peti mistech v CR.

karadozo aura:10

Re: Gyros

celé vlákno

naše restaurace delala podle starých řeckých receptú které se dedili z pokolení na pokolení,nebo si myslíte ,že před 100lety mneli v řecku eletriku a otáčeli gyros ve zvyslé poloze.Sklamu vás nemneli eletriku a otáčeli ho ve vodorovné poloze na ohni anebo dřevjeném uhlí.No a pravé řecko je od Larisi dole,nad Larisou to je Makedonie.

jehovista aura:10

Re: Gyros

celé vlákno

Tak ja narazel spis na ten kopr. Nevim o tom, ze by v Recku neznali kopr a podle me se ten kopr i v Recku nekdy do tzatziki dava. Ze zrovna vase restaurace ho nedavala neznamena, ze je to tak vsude. Kopr je jedno z nejstarsich koreni.
P.S. Pred sto lety samozrejme v Recku elektrinu meli(v roce 1904 uz jezdila v Recku elektricka). Samozrejme ne vsude a na gyros ji predpokladam nepouzivali.

tsd aura:10

Re: Gyros

celé vlákno

Asi vám budu i věřit, protože informace ve vašem jazykovém podání je autenticky přesvědčivá. V každém případě mi maso na oba způsoby docela chutná.
tsd