Studenti našli fintu, jak si pojistit státní maturitu

Po maturitní generálce, kterou neprošla třetina budoucích maturantů, si studenti středních škol našli elegantní způsob, jak si zisk státní maturity v květnu pojistit. Do povinné části si zapíší předmět v lehčí variantě a tu těžší si pak zvolí jako volitelnou. Z jednoho předmětu tak budou maturovat dvakrát. Nejčastěji se jedná o zkoušky z cizího jazyka.

Po maturitní generálce, kterou neprošla třetina budoucích maturantů, si studenti středních škol našli elegantní způsob, jak si zisk státní maturity v květnu pojistit.

Do povinné části si zapíší předmět v lehčí variantě a tu těžší si pak zvolí jako volitelnou. Z jednoho předmětu tak budou maturovat dvakrát. Nejčastěji se jedná o zkoušky z cizího jazyka.

Tuto možnost volí zejména gymnazisté, kteří nemusí skládat i odborné zkoušky. „Naši studenti další dobrovolné zkoušky skládat nebudou, zvlášť když k tomu vysoké školy nepřihlížejí. Na střední škole máme v profilové části ještě tři odborné předměty, na které se studenti musí soustředit. Není důvod, proč se zatěžovat ještě něčím dalším,“ řekla serveru Aktuálně.cz ředitelka Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie v Blansku Svatava Dvořáková.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.