Hlavní navigace

Studenti našli fintu, jak si pojistit státní maturitu

15. 11. 2010

Sdílet

Po maturitní generálce, kterou neprošla třetina budoucích maturantů, si studenti středních škol našli elegantní způsob, jak si zisk státní maturity v květnu pojistit. Do povinné části si zapíší předmět v lehčí variantě a tu těžší si pak zvolí jako volitelnou. Z jednoho předmětu tak budou maturovat dvakrát. Nejčastěji se jedná o zkoušky z cizího jazyka.

Po maturitní generálce, kterou neprošla třetina budoucích maturantů, si studenti středních škol našli elegantní způsob, jak si zisk státní maturity v květnu pojistit.

Do povinné části si zapíší předmět v lehčí variantě a tu těžší si pak zvolí jako volitelnou. Z jednoho předmětu tak budou maturovat dvakrát. Nejčastěji se jedná o zkoušky z cizího jazyka.

Tuto možnost volí zejména gymnazisté, kteří nemusí skládat i odborné zkoušky. „Naši studenti další dobrovolné zkoušky skládat nebudou, zvlášť když k tomu vysoké školy nepřihlížejí. Na střední škole máme v profilové části ještě tři odborné předměty, na které se studenti musí soustředit. Není důvod, proč se zatěžovat ještě něčím dalším,“ řekla serveru Aktuálně.cz ředitelka Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie v Blansku Svatava Dvořáková.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).