Hlavní navigace

Názor k článku Stolice bez mýtů: Jak vypadá ta zdravá? od Pavel - Ano, máte pravdu. Někdy změna prostředí způsobí prodlevu...

 • 15. 6. 2012 12:10

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Ano, máte pravdu. Někdy změna prostředí způsobí prodlevu ve vyprazdňování. Ale když to není moc často, není to ani škodlivé. Nedostatek pití jsem tu už komentoval. A s tím porodem máte pravdu.
  Mohu-li do doporučit, jako asi nejlepší prevenci před všemi problémy se stolicí včetně hemoroidů, zácpy, průjmu a krvácení bych viděl tři věci.

  Dostatek pohybu, stačí i chůze, ale cca řádově kilometr denně, správná strava, omezit hlavně tuky a pak se mi osobně osvědčila kefírová houba.

  Při pravidelném popíjení velmi rychle upraví stolici na velmi přijatelnou konzistenci a frekvenci. Pak to nebolí, hemoroidy se stáhnou a trávení se upraví. Je to sice trochu drahý špás, protože kefírová (tibetská) houba vyžaduje zásadně čerstvé mlého (UHT nesnáší), ale pak se o střeva postará. A je to typické manažerské ršení, není třeba moc času, kefír se pije večer před spaním, ráno je hovínko rychlé a krásné před sprchou a jediný problém je občas hodit do auta balík čersvého mléka. Ale opravdu se to vyplatí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).