Hlavní navigace

Statistici: V roce 2065 bude každý třetí Čech důchodce

20. 5. 2009

Sdílet

V roce 2065 bude v České republice žít o zhruba dvě stě tisíc lidí více než dnes, ale obyvatelstvo bude výrazně starší. Vyplývá to z projekce vývoje obyvatelstva, kterou dnes zveřejnil Český statistický úřad. Informuje o tom server Aktuálně.cz „Jedna třetina osob bude starší 65 let, jejich zastoupení se více jak zdvojnásobí,“ uvádějí statistici ve zprávě. Na jednoho ekonomicky aktivního člověka bude jeden neaktivní.

V roce 2065 bude v České republice žít o zhruba dvě stě tisíc lidí více než dnes, ale obyvatelstvo bude výrazně starší. Vyplývá to z projekce vývoje obyvatelstva, kterou dnes zveřejnil Český statistický úřad. Informuje o tom server Aktuálně.cz

„Jedna třetina osob bude starší 65 let, jejich zastoupení se více jak zdvojnásobí,“ uvádějí statistici ve zprávě. Na jednoho ekonomicky aktivního člověka bude jeden neaktivní.

Podle statistiků bude nejvíce přibývat lidí v nejvyšším věku. Počet lidí starších 85 let se podle střední varianty do roku 2066 zvýší na více než sedmkrát.

„Stoletých podle projekce bude v roce 2065 více než čtrnáct tisíc. Dnes je to šest set sedmnáct lidí,“ uvedla Terezie Štiglerová z Českého statistického ú­řadu.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).