Hlavní navigace

Správný jídelníček a cvičení ovlivňuje vznik rakoviny

Helena Singerová

Dvě celosvětově uznávané instituce, The World Cancer Research Fund a The American Institute for Cancer Research, vydaly zprávu o souvislostech mezi skladbou stravy a vzniku rakoviny.  Případů onemocnění nějakým typem rakoviny neustále přibývá. „Zhruba u jedenácti milionů lidí na celém světě byla diagnostikovaná rakovina a každým rokem na ni umírá téměř osm milionů lidí,“ říká Michael Marmot, který studii vedl.

Doba čtení: do minuty

Sdílet

Dvě celosvětově uznávané instituce, The World Cancer Research Fund a The American Institute for Cancer Research, vydaly zprávu o souvislostech mezi skladbou stravy a vzniku rakoviny. 

Případů onemocnění nějakým typem rakoviny neustále přibývá. „Zhruba u jedenácti milionů lidí na celém světě byla diagnostikovaná rakovina a každým rokem na ni umírá téměř osm milionů lidí,“ říká Michael Marmot, který studii vedl.

Studie na celém světe sledovala to, jak správná životospráva ovlivňuje rakovinu tlustého střeva, žaludku, ledvin, plic, žlučníku a dalších běžných typů rakoviny. Došla například k závěru, že pravidelná konzumace 150 gramů tepelně zpracovaného masa je často příčinou rakoviny střev.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).