Hlavní navigace

Správný jídelníček a cvičení ovlivňuje vznik rakoviny

3. 3. 2009

Sdílet

Dvě celosvětově uznávané instituce, The World Cancer Research Fund a The American Institute for Cancer Research, vydaly zprávu o souvislostech mezi skladbou stravy a vzniku rakoviny.  Případů onemocnění nějakým typem rakoviny neustále přibývá. „Zhruba u jedenácti milionů lidí na celém světě byla diagnostikovaná rakovina a každým rokem na ni umírá téměř osm milionů lidí,“ říká Michael Marmot, který studii vedl.

Dvě celosvětově uznávané instituce, The World Cancer Research Fund a The American Institute for Cancer Research, vydaly zprávu o souvislostech mezi skladbou stravy a vzniku rakoviny. 

Případů onemocnění nějakým typem rakoviny neustále přibývá. „Zhruba u jedenácti milionů lidí na celém světě byla diagnostikovaná rakovina a každým rokem na ni umírá téměř osm milionů lidí,“ říká Michael Marmot, který studii vedl.

Studie na celém světe sledovala to, jak správná životospráva ovlivňuje rakovinu tlustého střeva, žaludku, ledvin, plic, žlučníku a dalších běžných typů rakoviny. Došla například k závěru, že pravidelná konzumace 150 gramů tepelně zpracovaného masa je často příčinou rakoviny střev.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).