Hlavní navigace

SporoTiket, další marný pokus Českých drah

4. 6. 2010

Sdílet

Včera zveřejněné novinky v tarifu Českých drah, platné od 13. června 2010, mají dle vyjádření samotných drah přitáhnout do vlaku úplně nové cestující, kteří dosud využívají jiné možnosti dopravy. Přeloženo do češtiny: chceme autobusům urvat pár cestujících. Desatero cyklistiky: Přepravujeme kolo: vlakem, autem, lanovkou

Včera zveřejněné novinky v tarifu Českých drah, platné od 13. června 2010, mají dle vyjádření samotných drah přitáhnout do vlaku úplně nové cestující, kteří dosud využívají jiné možnosti dopravy. Přeloženo do češtiny: chceme autobusům urvat pár cestujících.

Hlavní novinkou je nabídka SporoTiket, která se vzdáleně podobá současné eLišce, ale SporoTiket je určen i pro cestující, kteří nejsou držiteli zákaznické In-karty Českých drah. Tím však jeho výhody končí – samotná nabídka zlevňuje cestování oproti obyčejnému jízdnému, ale je určena pouze pro cesty mezi krajskými městy, je možné ji koupit nejpozději 3 dny před odjezdem a platí pouze ve vybraných přímých vlacích, přičemž je kupována pro onen konkrétní spoj a není možné jet v jiném čase nebo s přestupem.

Celý článek o novince Českých drah najdete na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.