Hlavní navigace

Spíte málo nebo moc? Obojí vám může zkrátit život

10. 5. 2010

Sdílet

Nespat doporučených šest až osm hodin může způsobit předčasnou smrt. Britští a italští výzkumníci proto varují před nedostatečným, ale i přílišným spánkem. Lidé, kteří spí méně než šest hodin denně, mají podle výzkumu v horizontu 25 let o dvanáct procent větší úmrtnost. Čtěte téma: Dopřáváte si poledního šlofíčka? Koledujete si o problémy  Možná jste si také mysleli, že když se po nedělním obědě svalíte na pohovku a dáte si odpolední šlofíček, děláte pro své tělo to nejlepší. Jenže jste na…

Nespat doporučených šest až osm hodin může způsobit předčasnou smrt. Britští a italští výzkumníci proto varují před nedostatečným, ale i přílišným spánkem.

Lidé, kteří spí méně než šest hodin denně, mají podle výzkumu v horizontu 25 let o dvanáct procent větší úmrtnost.

Čtěte téma: Dopřáváte si poledního šlofíčka? Koledujete si o problémy 

Možná jste si také mysleli, že když se po nedělním obědě svalíte na pohovku a dáte si odpolední šlofíček, děláte pro své tělo to nejlepší. Jenže jste na omylu.

Pokud máte naopak potřebu spát více, než devět hodin denně, možná trpíte nějakou závažnou nemocí. Vědci totiž předpokládají, že nadměrné množství spánku může být způsobeno nemocemi, které jsou pak skutečnou příčinou smrti.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).