Hlavní navigace

Speciální vlak vyveze nejen cykloturisty z Plzně na tři zámky

Michaela Vydrová

Především cykloturistům je určen zvláštní vlak s názvem „Přes tři zámky,“ který vyjede v pátek 8. května z plzeňského hlavního nádraží Českých drah do Petrohradu. Tradiční akci pořádá Sdružení pro volný čas DEMARO v Plzni společně s ČD. „V soupravě je 200 míst, vagón pro cyklisty a bufetový vůz. Vlak odjíždí v 7.10 z plzeňského hlavního nádraží, návrat zpět do Plzně bude v 18.30 hodin. Nástup a výstup je možný i ve stanici Třemošná, “ uvedl Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní…

Doba čtení: 1 minuta

Především cykloturistům je určen zvláštní vlak s názvem „Přes tři zámky,“ který vyjede v pátek 8. května z plzeňského hlavního nádraží Českých drah do Petrohradu. Tradiční akci pořádá Sdružení pro volný čas DEMARO v Plzni společně s ČD.

„V soupravě je 200 míst, vagón pro cyklisty a bufetový vůz. Vlak odjíždí v 7.10 z plzeňského hlavního nádraží, návrat zpět do Plzně bude v 18.30 hodin. Nástup a výstup je možný i ve stanici Třemošná, “ uvedl Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Plzni.

Pořadatelé nabízejí cyklistům trasy přes zámky Petrohrad, Krásný Dvůr a Valeč.

„Pro pěší doporučujeme zříceninu hradu Petrohrad a rozhlednu Tobiášův vrch s jedinečným výhledem na Doupovské hory, České středohoří a Krušné hory. Je možné zvolit i individuální trasy a nechat se inspirovat nabídkami cest, jejichž popis bude k dispozici ve vlaku,“ uvedla regionální mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Děti do 15 let zaplatí za jízdenku 140 korun, dospělí 170 korun, za přepravu kola se platí 30 korun.