Hlavní navigace

Soutěž o velkou encyklopedii homeopatie

5. 7. 2011

Sdílet

Ne se vším si ví rady klasická medicína. Leccos se dá léčit šetrněji díky homeopatii. Třeba modřiny. Nebo nespavost. I proto se vyplatí mít doma po ruce praktický návod, jak na to.

Chcete se zbavit senné rýmy? Nebo pomoci dětem usnadnit prořezávání zubů? Nic z toho neumí klasická medicína efektivně léčit, ale podle zkušeností lékařů – homeopatů tady dobře zabírá právě homeopatie. Stejně tak, když jen máte pocit, že pro samou starost o druhé už melete z posledního nebo když si připadáte líní na cokoliv. Stačí nalistovat správnou stránku a obří Encyklopedie homeopatie z pera renomovaného autora Andrewa Lockieho vám pomůže.

V knize, kterou právě nyní vydalo nakladatelství Euromedia Group k.s, Universum, se kromě toho dozvíte něco málo z dějin homeopatie, jaké jsou základní principy této léčby, ale třeba i o placebo efektu. Její podtitul zní: „Spolehlivý domácí průvodce homeopatickými prostředky a léčbou běžných nemocí.“

Soutěž již byla ukončena! Správné odpovědi jsou označeny tučně. Jména výherců najdete v nejbliží době na serveru Vitalia.cz.


Autor: SXC

Léky, které vám mohou pomoci, si tu můžete vyhledat jednak podle přehledné tabulky seřazené po diagnózách, nebo si přečíst hlubší charakteristiku jednotlivých rostlin a přípravků, z nichž se léky vyrábějí.

Tak třeba věděli jste, že muchomůrka červená je hlavní složkou léku s názvem Agaricus a pomáhá při křečích končetin, jejich třasu a svědění či škubání? Nebo že přípravek ze jmelí pomáhá překonat strach?

To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v knize Encyklopedie homeopatie. Nemusíte hned běžet do knihkupectví, pokud ji chcete, stačí odpovědět na soutěžní otázky a tři výherci se správnými odpověďmi knihu dostanou.

Lockie Andrew: Encyklopedie homeopatie

.

Obsáhlý ilustrovaný průvodce homeopatií přináší moderní pohled na tuto formu doplňkové medicíny. Populární autor z oboru homeopatie zde přehledně podává neocenitelné informace o homeopatických prostředcích a léčbě onemocnění. Přehledná a fotografiemi doprovázená Materia medica uvádí léčivé vlastnosti více než 320 přípravků.

Ilustrovaný oddíl, věnovaný závažným chorobám a jejich profesionální homeopatické léčbě, zahrnuje astma, depresi, mrtvici, neplodnost, problémy s prsy, rakovinu, revmatoidní artritidu, roztroušenou sklerózu a zápal plic. Další nemoci jsou přístupnou a instruktivní formou uvedeny s návodem k léčbě; zahrnují například akné, bolesti zubů, černý kašel, ekzémy, mdloby, mononukleózu, nespavost, padání vlasů, plané neštovice, porodní bolesti, premenstruační syndrom či problémy s kojením

Tento spolehlivý průvodce je základním pramenem pro každého, kdo má zájem zlepšit a upevnit své zdraví pomocí homeopatie a doplňkové medicíny. Více: www.bux.cz

Vydala Euromedia Group k.s, Universum. K dostání u každého dobrého knihkupce a na www.bux.cz.

Autor knihy, lékař Andrew Lockie, se věnuje vnitřnímu lékařství a je i diplomovaným porodníkem. Působil jako homeopatický lékař a přednášel medicínu na Aberdeenské univerzitě. Jako homeopat pracoval pětadvacet let.

Byl zakládajícím členem a lektorem Výukové skupiny homeopatických lékařů se sídlem v Oxfordu, která přednáší homeopatii lékařům a zdravotníkům. Jeho nejúspěšnější knihou je Complet Guide to Homeopathy (Úplný průvodce homeopatií, 1995). Této knihy se po celém světě prodalo více než 300 tisíc výtisků. V roce 2004 zemřel.

Soutěžní otázky:

1/ Na serveru Vitalia jsme již několikrát psali o homeopatii. Mimo jiné lékař Tomáš Karhan radil, že homeopatické léky mohou pomoci u řady lidí trpících závratěmi. Je dokonce dokázáno, u kolika lidí tyto léky zabírají. Otázka zní: u kolika procent pacientů to je?

a – u každého druhého
b – u osmdesáti procent pacientů
c – u dvaceti procent lidí

2/ Dovolenkový čas znamená také často dlouhé přesuny autem a to bývá pro řidiče únavné. V loňském roce jsme čtenářům poradili homeopatický lék, který umí v takových případech povzbudit řidiče za volantem. Jaký je to lék?

a – Natrum Muriaticum
b – Calium sulfuricum
c – Calium fosforicum

3/ Jak moc Češi důvěřují homeopatickým lékům, bylo tématem dalšího článku na Vitalii. Kolik Čechů se už někdy léčilo za pomocí homeopatických pilulek?

a – polovina
b – třetina
c – desetina

Přečtěte si prosím pozorně pravidla soutěže:

  • Pište na adresu soutez@vitalia.cz do půlnoci 17. července 2011. 
  • Uveďte své celé jméno (bude zveřejněno v případě výhry), adresu (ulice, město, PSČ) a telefonní číslo (celá adresa ani telefon nebudou zveřejněny, slouží ke kontaktu v případě výhry). Bez uvedení těchto údajů vás nemůžeme do soutěže zařadit.
  • Z jedné mailové a poštovní adresy je možné odpovídat pouze jednou.
  • Předmět soutěže: uveďte otázku (celé znění nebo číslo) a správnou odpověď (celé znění nebo písmeno).
  • Ze všech soutěžících, kteří splní podmínky soutěže a odpovědí správně, vylosujeme 3 výherce, kterým pošleme knihu Encyklopedie homeopatie.
  • Z účasti na soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.

Mohlo by vás zajímat: články k tématu ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).