Hlavní navigace

Soukromé zdravotní pojištění v nemoci má chyták - dostanete více

26. 7. 2010

Sdílet

Proti dlouhodobé pracovní neschopnosti vás jistí nemocenské pojištění. OSVČ sice mají oproti zaměstnancům delší karenční dobu, když jim je hrazena pracovní neschopnost až po 15. dni jejího soustavného trvání (zaměstnanci po 3), za to ale mohou její výši ovlivňovat podstatně lépe než zaměstnanci. Čtěte téma: Chtěla jsem darovat krev. Ale mám smůlu Krev se nedá koupit, ale darovat ano. „Myslím, že je to skoro povinnost,“ říká pravidelný dárce. Co to obnáší, jaká vás čeká odměna a kdy vaši krev…

Proti dlouhodobé pracovní neschopnosti vás jistí nemocenské pojištění. OSVČ sice mají oproti zaměstnancům delší karenční dobu, když jim je hrazena pracovní neschopnost až po 15. dni jejího soustavného trvání (zaměstnanci po 3), za to ale mohou její výši ovlivňovat podstatně lépe než zaměstnanci.

Čtěte téma: Chtěla jsem darovat krev. Ale mám smůlu

Krev se nedá koupit, ale darovat ano. „Myslím, že je to skoro povinnost,“ říká pravidelný dárce. Co to obnáší, jaká vás čeká odměna a kdy vaši krev nepřijmou, jako se to stalo mně?

Oběma skupinám se nabízí doplněk v podobě soukromého zdravotního pojištění pro případ pracovní neschopnosti z důvodu nemoci nebo úrazu, ale to v Česku jako samostatný produkt nabízí pouhých 5 pojišťoven – Česká pojišťovna ZDRAVÍ, Generali pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Pojišťovna VZP (nejde o Všeobenou zdravotní pojišťovnu) a UNIQA pojišťovna.

Celý článek najdete na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).