Hlavní navigace

Školákům dnes začínají prázdniny

Ludmila Hamplová

Dětem dnes začínají prázdniny, čeká je devět týdnů volna. Část škol rozdala vysvědčení už v pátek, a prodloužila tak svým žákům léto o dva dny. Začátek prázdnin však zřejmě proprší, podle předpovědí budou i bouřky. Většina dětí se chystá na dovolenou s rodiči, k babičce nebo na chaty. Podle ankety ČTK se ve většině krajů republiky snížil zájem o dětské tábory, organizátoři si to vysvětlují ekonomickou krizí. Oblíbenější jsou naopak takzvané příměstské tábory, kam děti ráno přijdou na celodenní…

Doba čtení: 1 minuta

Dětem dnes začínají prázdniny, čeká je devět týdnů volna. Část škol rozdala vysvědčení už v pátek, a prodloužila tak svým žákům léto o dva dny. Začátek prázdnin však zřejmě proprší, podle předpovědí budou i bouřky.

Většina dětí se chystá na dovolenou s rodiči, k babičce nebo na chaty. Podle ankety ČTK se ve většině krajů republiky snížil zájem o dětské tábory, organizátoři si to vysvětlují ekonomickou krizí. Oblíbenější jsou naopak takzvané příměstské tábory, kam děti ráno přijdou na celodenní program a večer se zase vrátí domů.

Například v Praze stojí takový tábor pod taktovkou domu dětí a mládeže 150 korun na den včetně oběda, příměstské tábory pořádané soukromými firmami jsou však několikanásobně dražší.

Dvouměsíční prázdniny nyní čekají 816.000 dětí ze základních škol a téměř 128.000 středoš­koláků a učňů. Škola jim začne v úterý 1.září.