Hlavní navigace

Škola porušila zákona a redaktorka je „mimo mísu“

Redakce

„Ve speciálním školství se pohybuji od roku 1973 a nikdy jsem takový typ inspekce nezažila,“ stěžuje si ředitelka speciální školy v Berouně Stanislava Dyršmídová. „Snižují tím úroveň naší práce. Pochybuji, že někdo z nich 20 let pracoval v oboru a má takové zkušenosti jako já.“ Čtěte téma: Proč jsou soukromé školky tak hrozně drahé?

Doba čtení: 1 minuta

„Ve speciálním školství se pohybuji od roku 1973 a nikdy jsem takový typ inspekce nezažila,“ stěžuje si ředitelka speciální školy v Berouně Stanislava Dyršmídová. „Snižují tím úroveň naší práce. Pochybuji, že někdo z nich 20 let pracoval v oboru a má takové zkušenosti jako já.“

Berounskou školu navštívila České školní inspekce, která na její škole – stejně jako na 33 dalších – odhalila závažné porušení zákona. Celkem inspekce zjistila nesprávné zařazení do zvláštní školy u 110 žáků. Nyní posílá do těchto škol další kontrolu, zda nezneužily dotace.

Přestože ředitelka berounské školy připouští, že minimálně čtyři děti byly do její školy zařazeny v rozporu se zákonem, odpovědnost odmítá a její hněv směřuje na inspekci.

Celý článek a rozhovor redaktorky serveru Aktuálně.cz, která je, podle ředitelky školy „mimo mísu“ najdete na Aktuálně.cz.