Hlavní navigace

Zaměstnankyně VŠ nafotily kalendář na podporu školky

6. 11. 2009

Sdílet

Dvanáct atraktivních zaměstnankyň Českého vysokého učení technického v Praze se nechalo strhnout a nafotilo luxusní kalendář. Výtěžek z prodeje má přispět na fungování ojedinělého projektu – první Univerzitní mateřské školky, kterou tamní vysoká škola nově otevřela. Podívejte se, jak kalendář vznikal!

Školek je málo a dětí hodně. Proto se České vysoké učení technické v Praze rozhodlo otevřít první Univerzitní mateřskou školku Lvíčata ČVUT. Aby zaměstnankyně poděkovaly za tento počin a zároveň přispěly na fungování školky, nafotily kalendář.

Čtěte téma: Jak dostat dítě do mateřské školky?

Otevřením školky chce ČVUT umožnit svým zaměstnancům dřívější návrat z rodičovské dovolené a studentům dostudovat i v případě založení rodiny v průběhu studia. Dalším podnětem pro realizaci byla anketa, která proběhla mezi zaměstnanci a studenty ČVUT, kde se ve prospěch školky vyjádřilo 98,4% zúčastněných zaměstnanců a 89,3% zúčastněných studentů.

V kalendáři najdete 12 půvabných zaměstnankyň ČVUT z různých fakult a součástí, které coby ztepilé Amazonky budou měsíc po měsíci provázejí po tajuplné cestě do bájné země blahobytu, klidu a vzdělanosti. Kalendář si můžete objednat zde.

Líbí se vám počin zaměstnankyň ČVUT, které nafotily kalendář na podporu mateřské školky?

Kapacita školky bude 50 dětí, které budou rozděleny do 3 heterogenních tříd. Dětem se kromě odborné péče dostane i předškolního vzdělání v závislosti na jejich schopnostech. Svou organizací se bude školka snažit přizpůsobit programu a časovým požadavkům rodičů. Školka bude situována v přízemí Masarykovy koleje v prostorách univerzitního kampusu v Dejvicích. Tato lokalita byla zvolena jako nejvhodnější vzhledem ke své centrální poloze a je v docházkové vzdálenosti z rektorátu, většiny fakult i studentských kolejí.

Čtěte téma: Poprvé ve školce. Zvládne to?

foto: ČVUT

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).