Hlavní navigace

Názor k článku Roman Vaněk: Musíme si uvědomit, že hospoda není kostelíček od Miloslav Ponkrác - Milý Seti, všichni nedobrovolně platíme výpalné autorským organizacím...

 • 31. 1. 2014 16:21

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Milý Seti, všichni nedobrovolně platíme výpalné autorským organizacím jako je OSA, Dilia, Integram, atd. a to ze zákona.

  Všichni jsme okrádáni, byť legálně, při nákupu hard disků, prázdných cd, dvd, foťáků, tiskáren, karet do foťáků, kopírování dokumnetů na kopírkách a mnohém dalším.

  Jako protihodnotu dostáváme možnost legálního stahování z jakéhokoli zdroje.

  Cena je tedy již zaplacena.

  Autoři hudby si svou cenu mohou dostat od výše uvedených organizací – jak jim to zákon udává.

  Všude jinde – tedy tam, kde zákon neokrádá lidi na základě autorských poplatků – není legální ani stahování hudby a filmů.

  V Česku se zákonem zavedla tato dohoda a autoři dostávají zaplaceno tímto způsobem. Nevím, co je na tom špatného. Pokud se to autorům nelíbí, není pro ně nic jednoduššího, než mohutně protestovat a lobovat za změnu v zákoně a zrušení autorských poplatků, zrušení organizací jako je OSA, Dilia, Integram a další.

  Nemám tedy rád moralisty, jak jste Vy a pan Roman Vaněk, kteří záměrně zamlčují celý systém dohod a porovnávají hrušky s jablky. „Všude jinde“ to funguje bez autorských poplatků a proto také jinak a s jinými morálními aspekty a s jinými dopady na hodnocení stahování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).