Hlavní navigace

Rohlik.cz ujíždí konkurenci v online prodeji potravin. Alespoň pokud jde o filtrování

8. 8. 2016

Sdílet

 Autor: Rohlik.cz
Online supermarket Rohlik.cz přidává k úspěšnému filtru palmového oleje nové filtrování pro alergiky. Snadno tak najdete potraviny bez lepku, cukru či laktózy.

Online prodej potravin nabírá na obrátkách. Přestože ještě loni hráči na trhu tvrdili, že konkurenci v oboru vnímají pozitivně, protože pomáhá celkově měnit zákaznické chování směrem k online nákupu potravin, již nyní je znát rozdíl v úrovni služeb jednotlivých „online supermarketů“.

V tomto směru je zdatný Rohlik.cz, jehož zakladatel Tomáš Čupr si přinesl bohaté zkušenosti z předchozích projektů (Slevomat.cz, Dámejídlo.cz).

Po úspěšném filtru na potraviny bez palmového oleje, který Rohlik.cz zavedl jako jediný již v únoru letošního roku, přichází s dalšími filtry, které usnadní nákup.

Tentokrát vychází vstříc zákazníkům s dietními omezeními a požadavky, aby při nákupu nemuseli zdlouhavě studovat etikety. Na pár kliknutí si na Rohlíku můžete vyfiltrovat potraviny:

  • bez lepku
  • bez laktózy
  • dia
  • bio
  • bez palmového tuku

Jedná se o nejčastější potravinové alergeny (jejich přehled a podrobné informace jsme připravili v seriálu Alergeny v jídle) a dietní omezení.

To ale není vše, filtrovat můžete také například farmářské potraviny a u masných výrobků i obsah masa. Takže například navolíte farmářskou šunku bez lepku s více než devadesáti procenty masa, služba vám nabídne výsledky a nemusíte již složitě pátrat ve složení. Filtr nabízí i možnost „vegan“.

V každé z klasických nákupních kategorií stačí v levém sloupečku zaškrtnout políčko podle požadavků a Rohlik.cz automaticky z nabídky deseti tisíc produktů nabídne pouze ty bez lepku, laktózy, dia, bez palmového tuku apod. Funguje samozřejmě i spolupráce více filtrů najednou, pokud například hledáte produkt bez laktózy a zároveň bio. „Bohužel poměrně velká část populace má různé potravinové alergie. Díky filtrům u nás nemusejí zdlouhavě studovat etikety a bát se, že něco přehlédnou,” vysvětluje Tomáš Jeřábek, obchodní ředitel Rohlik.cz.

Rozhodnutí přidat filtry pro alergiky bylo podle Rohlíku dalším krokem reagujícím na přání a požadavky zákazníků a také reakcí na pozitivní přijetí filtru palmového tuku. Ten Rohlik.cz zavedl letos v únoru na základě výsledků ankety, které ukázaly, že pětadevadesát procent českých zákazníků se snaží této surovině vyhýbat, a to především z ekologických důvodů. „Jde o další krok, jak udělat zákazníkům nákup online jednodušší, rychlejší a pohodlnější než v kamenných supermarketech,” říká Tomáš Jeřábek.

„Bez lepku“ filtruje i Koloniál

V porovnání s online konkurencí tak Rohlik.cz nabízí zatím nejpropracovanější systém filtrů. Filtrování „bez lepku“ nabízí i Kolonial.cz, který má rovněž filtrování potravin vhodných pro diabetickou dietu či bio. Na Kolonial.cz si můžete také například u masných výrobků zvolit jakost šunky.

Farmářské či bio potraviny najdeme u některých online prodejců ve speciálních sekcích, nelze je ale filtrovat, podobně bývá zařazena také kategorie pro vegetariány, pokud vůbec existuje.

Historicky první větší online prodejce Potravinydomu.cz umožňuje pouze vybírat v sekcích biopotraviny a farmářské potraviny. Podrobnější filtrování nenabízí ani online supermarket Kosik.cz, například potraviny bez lepku, dia a bio tu najdeme ve speciálních sekcích.

Jeden z prvních velkých online supermarketů u nás, iTesco.cz, na podobné přehledné filtrování či dělení zřejmě rezignoval, k nalezení je pouze kategorie speciální potraviny, v níž zákazníci najdou produkty v bio kvalitě, pod označením produkty speciální výživy se pak skrývají – a to doslova, cesta k této kategorii je dobře ukrytá – potraviny bez lepku a potraviny bez přidaného cukru.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).