Názory k článku
Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

Jarda
Jarda (neregistrovaný) 160.216.1.---
13. 9. 2010 13:52 Nový

Šmarjápanno

celé vlákno

Vřele doporučuji vyzkoušet nějakou nemocnici mimo Prahu, ideálně převedenou na akciovou společnost. A pak psát články. Nechť se na mne paní autorka nezlobí, ale je silně rozmazlená.

Lenka Krbcova aura:96
13. 9. 2010 13:56 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

Čili myslíte, že je to v pořádku? Případně – jestli vám dobře rozumím – když je to někde ještě horší, máme být spokojení? LK

Taky jarda
Taky jarda (neregistrovaný) 78.136.130.---
13. 9. 2010 16:06 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

ano, jinde je to jeste podstatne horsi. To ale zdaleka neznamena ze TOHLE je dobre. TOHLE je totiz za ty penize sakra spatne :-(

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.127.broadband11.iol.cz
18. 9. 2010 2:40 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

Nejste náhodou lékař nebo sanitář v podobné většinové české hrůze, když vyslovíte takové doporučení? :-)

Niky737
Niky737 (neregistrovaný) ---.23.broadband16.iol.cz
30. 9. 2010 9:09 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

Tím chcete říci že mimo Prahu je to ještě horší...

Marfušenka
Marfušenka (neregistrovaný) ---.156.broadband10.iol.cz
3. 10. 2010 11:09 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

Jarda je buď zdravotnický pracovník nebo naivní hlupák. V prvním případě by měl jít pracovat nejlépe k lopatě. Tam nemusí předstírat lásku k povolání ani k lidem!

cvok
cvok (neregistrovaný) ---.81.broadband5.iol.cz
5. 10. 2010 10:58 Nový

Re: Šmarjápanno

celé vlákno

Taky jsem zdravotník a uznávám, že článek je výstižný. A Jarda je hlupák, je možné, že je zdravotník, i mezi nimi se najdou blbci, jako v každé jiné profesi.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
13. 9. 2010 14:15 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

celé vlákno

Napsala jste to hezky, vystihla jste to podstatné. Připomínku od Jardy ignorujte :)
Jako u všeho: nejdřív by ti lékaři a hlavně pomocný personál museli chtít :(

Eva
Eva (neregistrovaný) 81.0.193.---
13. 9. 2010 17:46 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

celé vlákno

Děkuji. Předpokládám, že Jarda to myslel ironicky :-) Snad se situace postupně zlepší.

janse štítnou žlázou na knm v olomouci
janse štítnou žlázou na knm v olomouci (neregistrovaný) ---.muvb.cz
13. 9. 2010 20:15 Nový

sestry gestapačky

celé vlákno

Prosím vás tento odkaz mě tak naštval po zkušenostech s hospitalizací na knm ve fn v olomouci.některé sestry tam dělají noční přesčasy,ale to chování k pacientům jako za gestapa nějhorší je zhrbená jiřina co šmatle v dřevákách.Je tooddělení uzavřenépomocný personál si vykuřuje v kuchynce.Večer proletí gestapačka oddělení s výkřikem vypnout televizor a ona může třeba na návštěvu v pracovní době i noční zakolegyní nebo kolegou.Nejlepší by bylo tam dá kamery ,aby si tam člověk nepřipadal jako v koncetráku.

Ja
Ja (neregistrovaný) ---.bredband.comhem.se
15. 9. 2010 9:22 Nový

Re: sestry gestapačky

celé vlákno

Tak to ja mam s FN Olomouc naprosto jinou zkusenost.Lezel jsem na neurochirurgii a pristup lekaru,sester a ostatnio personalu byl naprosto SUPER.Pan primar Vaverka a jeho tym lekaru,to jsou lide kteri pracuji opravdu profesionalne­.Musime si uvedomit,ze nejsme na dovolene.To co me v Praze trikrat operovali a rekli,ze toho vic udelat nejde,on se svym tymem napravil.Spickovy lekari existuji nejen v Praze a to je moc dobrepro nas vsechny.Jen so o nich bohuzel malo mluvi,narozdil od tech prazskych.Jeste jednou velky dik FN Olomouc a panu primari Vaverkovi.Vlada

la-kommtesa
la-kommtesa (neregistrovaný) ---.internetdsl.tpnet.pl
27. 9. 2010 6:24 Nový

Re: sestry gestapačky

celé vlákno

jsem zdravotní sestra a plně s Vámi souhlasím,že některé sestry se chovají jako gestapačky,znám to z vlastní zkušenosti,kdy na psychiatrii,kde jsem pracovala se pacienti dokonce i mlátily,protože neposlouchaly a sestry tím byly rušené ve svém klidu u televize a siestě,pac,pořád jenom otravovaly a obtěžovaly,i když jsem na to neustále upozorňovala,byla jsem to já kdo musel odejít,jelikož jsem byla za své názory za nevhodné chování sester šikanovaná a nakonec jsem raději sama odešla.

Jáchym (GJM)
Jáchym (GJM) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 9. 2010 0:10 Nový

ale notak

celé vlákno

Evíku, ale notak – za ani ne půl dne jsi byla vyšetřena na několika oddělení a hospitalizována – podle toho, co píšeš, to šlo ráz na ráz (chvíli čekání, ok) – všechno na jednom místě. Jak by sis to představovala? Zavoláš, že je ti zle a v tu ránu se u tebe vystřídají všichni potřební specialisti? Diagnostikovat něco tak vágního, jako „bolest břicha“, obzvlášť u ženy, to chápu, že se nedá udělat ode dveří…
Když mi posledně diagnostikovali rakovinu, trvalo to dva dny základní vyšetření a cca 2 týdny histologie (a to bylo na první pohled jasný, kde to je). Fofry, jaký mají na onkologii bych Ti nepřál vidět. Zánět žil je běžná praxe.
Proč si (a Tobě podobní) myslíš, že když dojde ke komplikacím, je nutně něco špatně? Napadlo vás někdy, že dělat díry do těla (zavádět jehly) je invaze jako hrom a někdy se holt něco pokazí?
Chci říct: i doktoři a sestry jsou jenom lidi – jsou dobří doktoři a dobré sestry, stejně jako obráceně. Dělají dost drsnou práci. Oni si organizaci nemocnice nevymysleli. Jako pacient by se člověk neměl dát a měl by se pořád ptát, dokud mu všechno nebude jasný. Může dojít ke zbytečným komplikacím, zaviněným personálem – v tom případě se nedej. ALE na druhou stranu, i oni mají právo na to, být unavení – nehledej problémy, kde nejsou. Respektujme se navzájem!

polygon
polygon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 9. 2010 11:06 Nový

Re: ale notak

celé vlákno

Vy holt nemáte zkušenost s bulovkou. To se prostě musí zažít, abyste tomu věřil. Navíc mi připadá, že zmíněná chirurgie je jakési lepší oddělení v rámci příšerného standardu.
Každý koho znám a kdo byl na bulovce kdy hospitalizován včetně mě odcházel v horším zdravotním i psychickém stavu, než když byl přijímán.
Ve špatných diagnózách a nadměrném léčení si zde evidentně libují. Je potřeba vykázat činnost, takže lůžkové části jsou permanentně plné víceméně zdravých pacientů dokud není potřeba přijmout někoho dalšího. Pak se náhle někdo uzdraví a cyklus se opakuje. To běhání mezi budovami a odděleními není znak efektiviky ale plýtvání. Ve skutečnosti bulovka zase tolik pacientů nemá právě proto že je tak příšerná. Ale umí si je vynikajícím způsobem recyklovat tím, že je prostě neléčí. Vždycky se najde skupinka, která ze setrvačnosti přijde zase zpátky. Proč se pak v takto „fungujícím“ ekonomickém modelu snažit o vstřícnost nebo slušnost? Zbytečnost.
Třešnička na dortu pak je dávání formulářů k podpisu pacientům oblbnutým sedativy, nebo nablýskané mercedesy primářů.

hildaman
hildaman (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
9. 10. 2010 21:08 Nový

Re: ale notak

celé vlákno

tato odpověď od Jáchyma mě velmi potěšila, že se najde člověk, který se nezastává ani neponižuje.On určitě ví o čem mluví, zná nemocnici, vyštření trochu i náplň personálu.
Eviku, popravdě se na tebe dostalo celkem rychle a nemůžou k tobě dojít hned chirurgové, gynekologové, internisti a radiologovéVše musí postupně.Odběry krve STATIM(urychle­ně)trvají i hodinu.UZ břicha popřípadě RTG trvá vyhodnocení.
Bohužel nemocnice sou zastaralé a budovy se stavěly postupně a peníze na lepší budovy nejsou a nebudou ani na opravy.
sestry a lékaři by se měly chovat vstřícně a empaticky, to je pravda že někdy zapomínají, že kdyby byly na tom pacintském místě, také by se jim to nelíbilo.
Ale představ si, že sestra před důchodem (15 000 ČISTĚHO/MĚSÍC S PŘESČASAMA KTERÉ JIM NAZAPLATÍ, SOTVA SI MOHOU VYBRAT DOVOLENOU) má na starosti kolem 30 pacintů s různými diagnozami.Musí zvládat vše, přes resuscitaci, poradit si bez lékaře,starat se o umírající, hygiena-veškerá!To že při zavedené flexilky(kapačce) dojde k flebitidě(zánětu)je zcela normální a v podstatě nevyhnutelně-je to cizý předmět v těle.Také antibiotika intravenozně nedělají vždy dobře okolí vpichu.
Budíček je nepříjemný ale provoz oddělení nedovolí aby to bylo jinak.Musí umýt třeba 15 nehybných lidí, popřeslíkat lůžka apod.na to mají max 1 hodinu aby stihlý nachystat ordinace, odběry a vozit lidi na vyštření, vyřizovat telefony, další ordinace, propuštění,příj­my,překlady, psaní dokumentace a hlídání pacientů, krmení ležících atd.Provoz si ani ony sami nevymyslely.
Pokud se ti něco nelíbilo, měla si něco říct, ozvat se...
Bohužel si narazila jen na špatné lidi.Nepříjemné a je to dobré nahlásit klidně vedení nemocnice:)

pošuk
pošuk (neregistrovaný) 84.16.116.---
10. 10. 2010 9:46 Nový

Re: ale notak

celé vlákno

Plat sester před důchodem není 15000, to možná plat ošetřovatelek , ale sestry nejsou zas až tak špatně placeny. Stačí se podívat na platové tarify. Možná někde v a.s. to bude jinak, ale nedělejme z nich zase takové chudáky. Pokud pracují s vysokým nasazením, tak ať jsou i nadstandardně ohodnoceny, protože jejich profese je namáhavá po fyzické i psychické stránce. Jenže někde je zřejmé, že se opravdu nepřetrhnou a ještě jsou nepříjemné

lucie
lucie (neregistrovaný) ---.nnm.cz
9. 9. 2014 14:06 Nový

Re: ale notak

celé vlákno

Kolik si myslíte,že sestra vydělá??

Vivian ˙
30. 7. 2011 1:17 Nový

Re: ale notak

celé vlákno

Tak to musím oponovat, flebitida není žádná normální, natož nevyhnutelná věc, nýbrž většinou důsledek nedostatečné péče o okolí vpichu a nedodržování pravidel. Když vám flexilu nechají týden a celou dobu tam třeba ještě máte stejné krytí, tak pak je ten zánět opravdu nevyhnutelný...
A budíček v pět taky není žádná nutnost, jde jenom o to, jak zorganizujete provoz oddělení. Je pravda, že ráno kolem výměny služeb je frmol a je potřeba najednou udělat hromadu věcí, ale určitě při tom není nutné probudit celé oddělení. Všechno se dá zařídit, většinou stačí vůle (a organizační schopnosti) na straně staniční sestry a spolupráce s lékaři. Pokud jí záleží na tom, aby zbytečně neprudila pacienty, tak to jde, a vím to z praxe na dvou odděleních velkých nemocnic. Na personál to žádné zvláštní nároky neklade, akorát se jinak zorganizují všechny ty potřebné ranní práce. Provoz oddělení se musí přizpůsobit potřebám pacientů, nikoli naopak!
Nepamatuji, že by na třicet lidí byla někde sestra na ranní nebo denní směně sama, vždy byly nejméně dvě a k tomu často ještě minimálně jedna ošetřovatelka, která se mohla věnovat mytí a převlékání postelí, krmení nemocných apod. Odvoz pacientů na vyšetření obstarává sanitář. Resuscitaci řešíte na běžném lůžkovém oddělení spíš ojediněle, než že by den co den měl někdo zástavu :) Jo, je to někdy frčák, že si člověk pomalu nemůže dojít na malou, ale nikdy to nemůže být tak hrozné, že bych to museli nějak odnášet ti nemocní lidé.
Vám jako zdravotníkovi se lehko řekne: "Pokud se vám něco nelíbilo, měla jste si stěžovat," ale realitu poznáte sama, až vás budou v horečce a s bolestmi břicha honit po areálu z jednoho baráku na druhý a ještě budou držkovat, že neběháte dost rychle... A měla byste v tom stavu sílu si ještě někde stěžovat? A nebála byste se, že vám to osolí? Já vím, že špitály jsou staré a sestry špatně placené, ale pacient je ten poslední, kdo za to může a kdo to má odnášet. Zdravotník profesionál nemůže dávat nemocným sežrat, že má blbý plat, moc práce a ještě se málo vyspal...

já
(neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 9. 2010 17:56 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

Ano,krása-tleskám a oceňuji pravdivost článku-byla jsem sestrou v tomhle molochu a když chtěl člověk poukázat,že to jde dělat i jinak a trochu se zájmem i lidsky-tak jsem byla šetrně odejita s dovětkem,že to tady vše léta funguje a tady nikdo novinky zavádět tedy nebude…/doporučuji dát přečíst váš užitečný článek vedení kliniky,nebo aspon řediteli,ať se zamyslí z pozice normálního člověka,občana,kte­rý má bolesti ,vše vnímá jinak-než jako spěchající personál,který je sice vzdělán,ale chladný a otrávený.. nemocnice a akreditace sledují jen svoje parametry a statistiky a člověk-jako osoba nikoho nezajímá!!..
Děkuji a více takových článků!!

veprinek aura:40

sestřičky

celé vlákno

mě nejvíc pobavilo označení sestřiček – „sestry gestapačky“, opravdu výstižné. Jinak mám s naším zdravotnictvím dobré i špatné zkušenosti. Ale spíš už mě překvapí vstřícný přístup

milouš
milouš (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz
16. 2. 2017 16:41 Nový

Re: sestřičky

celé vlákno

chyba bude taky někde jinde, pokud jsou na lůžkových odd. v nemocnici na noční šichtě na 30 pacientů jedna sestra, tak se není čemu divit. Je to systémová chyba, kde jsou nějaké standardy kvality poskytované péče?
kdo to dovoluje? kdo za to odpovídá? mám takovou zkušenost, že na noční je jedna sestra na celé oddělení a jedna lékařka která má na noční na starosti dokonce 2 různá lůžková oddělení na jednom poschodí. To je síla!!! A pak přijde na vizitu arogantní, přechytralý a egoistický náfuka - primář, který určitě ví co se mu na odd. děje a je v klidu a v pohodě. A domů se odveze v nejnovějším modelu auta. Tak kde je chyba? všichni vědí co se jim tam děje, a nikdo s tím nic neudělá.....není vůle, nejsou prachy, všichni jen hledí na to svoje korýtko.

Alder
Alder (neregistrovaný) ---.83.broadband7.iol.cz
15. 9. 2010 10:38 Nový

mam podobne zkusenosti

Vetsina sester v nemocnici co navstevuji jsou mlada devcata tak do 30ti let. Jsou neuveritelne lina a nedelaji naprosto nic nez nezbytne povinnosti. Vetsinou jsou zavrene na sesterne a o pacienty se zajimaji jen kdyz jim davaji leky ci injekce. Chovaji se k pacientum velmi nesetrne a na ocich je jim videt ze jim toto nesetrne zachazeni s pacienty dela radost. Jako gestapo.
Na chirurgii to jeste neni tak spatne ale na interne je to tragedie. Tam jsou schopni odvest cloveka do sprchy, svleknout ho a i kdyz vedi ze sam z ni neni schopen odejit tak ho tam nechaji klidne nekolik hodin naheho v zime a kecaji si na sesterne.
Neni to chyba sester, oni jen odrazeji stav nasi spolecnosti kde starani se o druhe je pokladano za vlastnost slabochu.

majka
majka (neregistrovaný) ---.224.broadband6.iol.cz
19. 9. 2010 21:17 Nový

ano je to hrůza

celé vlákno

Mám 4měsíční zkušenost. Některým sestrám bych přidala na platu 100% a některé bych vyhodila na hodinu. Celou směnu brouzdají po internetu a pacient je jen přítěží. Ponižování pacientů, kteří jsou na nich závislí jim asi dělá radost. Nejvíc jim vadí, návštěvy, které to mohou vidět. IKEM je toho krásným příkladem.
Ty skvělé, těch je tak jedna třetina. Ale mám pocit, že ty nejsou oceňované pány MUDr.
Majka

alder aura:29
22. 9. 2010 15:21 Nový

navstevy jim nevadi

celé vlákno

Ja mam tedy zkusenosti ze navstevy temhle sestram nevadi - prave naopak. Pracujou za ne a oni mohou kecat a vykurovat.

tRest
tRest (neregistrovaný) ---.brouzdal.cz
23. 9. 2010 8:02 Nový

Bulovka? Lékaři snad dobří, zbytek vesměs děs

celé vlákno

Přesně odpovídá mým zkušenostem. Lékaři tedy vesměs celkem fajn, ale zbytek děs. Tedy až na uklízečky Ukrajinky, které se usmívaly, ťukaly na dveře, zdravily a prohodily pár slov. Sestry - vesměs to "gestapo". Rozrazí dveře, něco přísně zavelí, mračí se a mizí.

Samostatná kapitola je jídlo, které je téměř nepoživatelné. Přitom nemocnice platí nějakou firmu, jaké běžně vaří pro firmy. Jenže zatím,co ve firmě když budou špatně vařit, tak je vyhodí, v nemocnici to nikdo nehlídá. Nejspíš pro vedení vaří jinak a jinde a o stravu pro pacienty se prostě nikdo nestará.

A jaké by bylo řešení? Ředitel, který se o nemocnici bude starat. Nemusí to být lékař, ale člověk, který zajistí co nejlepší podmínky na jedné straně pro zaměstnance nemocnice, na druhé pro klienty - pacienty.

JANINA
JANINA (neregistrovaný) ---.p9.casablanca.cz
28. 9. 2013 14:44 Nový

Re: Bulovka? Lékaři snad dobří, zbytek vesměs děs

celé vlákno

TAK TO JSTE MI S TOU RECENZÍ NA BULOVKU DALI - VE ČTVRTEK TAM MÁM JÍT NA INTERNU MAJÍ MI DÁVAT KARDIOSTIMULÁTOR A UŽ TED SE DĚSÍM,URČITĚ SE ZKUSÍM DOMLUVIT V NĚJAKÉ JINÉ?? NEMOCNICI,ALE KDE,ABY TAM NEOPEROVAL NĚJAKÝ DO
KTOR CVACH.PORADÍ MI NĚKDO?

reere
reere (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
28. 9. 2013 19:46 Nový

Re: Bulovka? Lékaři snad dobří, zbytek vesměs děs

celé vlákno

jo management nemocnice učitě papá od firmy, co tam dodává :-) vtip roku :)) a jestli jsou sestřičky podobně "dobře" placené a přetížené jako v AGELu, tak se jejich gestapáctví nedivím..

Karla
Karla (neregistrovaný) ---.162.189.109.customer.cdi.no
7. 9. 2016 17:47 Nový

Re: Bulovka? Lékaři snad dobří, zbytek vesměs děs

celé vlákno

Jak nedivis? Tak at tahnou smradi delat jinam! On muze pacient za jejich male platy?

menhet
menhet (neregistrovaný) ---.plzen-city.cz
23. 9. 2010 8:30 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

celé vlákno

Já už jsem teda, díky bohu, nebyla dlouho hospitalizovaná a "plánuju" to až na porod za pár let :)
Ale nejvíc mě tam vždycky štvalo to ranní vstávání. Proč se musí vstát takhle brzo? Ani do práce nevstávám v pět hodin. Možná chtějí, abychom si ten pořádně užili, o nic nepřišli nebo si prostě říkají, že když nás vzbudí ráno, nebudeme přes den tolik otravovat a budeme spát.

Garfield
Garfield (neregistrovaný) ---.stratosfera.cz
23. 9. 2010 18:10 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

celé vlákno

Tuhle se nemocniční budíček v pět probíral v médiích a odpověď lidí z ministerstva i nemocnic byla prostá i tragická zároveň: ono je to tak prostě zavedeno, tradice. A jedním dechem dodali, že sice není žádný medicínský ani organizační důvod, proč by se pacientni nemohli budit třeba v sedm, ale když už to tak dělali ti před nimi... Míněno za císaře pána, který trpěl nespavostí a proto muselo celé Rakousko-Uhersko fungovat od nejčasnějšího rána.

freek
freek (neregistrovaný) ---.137.broadband3.iol.cz
24. 9. 2010 9:49 Nový

halloween in the czech rep.

ceske zdravotnictvi je jenom obraz cele ceske spolecnosti,nic vic a nic min

Nyny
Nyny (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
25. 9. 2010 21:23 Nový

zazil sem presny opak

Ackoli jsem prazak, v Havlickove Brode sem si vyhodil plotynku tak, ze sem nemohl nic, ani chodit. Nezbylo, nez se vydat do zdejsi nemocnice. Pripadal jsem si jak v americkem filmu, vscihni hodni, mili, neustale usmevy. Kam jsem vlez, okamzite se ozval pozdrav a predstaveni. Vsude mi vsechno do detailu vysvetlovali, dyz me posilali jinam, tak mi byl okamzite nabidnut doprovod popripade i vozik.

Zkratka jsem z toho byl totalne vyjevenej.

Rashid
Rashid (neregistrovaný) ---.115.broadband13.iol.cz
1. 10. 2010 1:44 Nový

Nemocnice pod Petřínem - Hrůza chirurgie

celé vlákno

Naprosto jsem v článku našel vše co popisuje a co jsem zažil.Varuju hlavně před nemocnicí pod Petřínem.
Hrůza chirurgie.Přijel jsem tam o půlnoci sanitkou s tříšťivou zlomeninou kotníku.Chtěl jsem do Motola, ale nebylo mi vyhověno.A hned při příjmu mě doktor Mareš naštval svým přístupem. Já umíral bolestí a on mě nadával jakto že mi smrdí nohy. Co dělají když tam přijede pokakaný dědeček či nějaký bezdomovec. Asi ho nechají zdechnout.Poté jim moje noha natekla natolik, že na operaci jsem čekal 14 dnů.Nikdy jsem se nedozvěděl proč tak otekla. Operoval mě doktor Holub, mladý lékař, ale opravdu hlupák.Zaprvé mi v rámci rehabilitace napsal elektroléčbu a to i když mám kovové implantáty v noze. Každý doktor Vám řekně, že je to blbost.Když jsem skončil s rehabilitací tak jsem
ho prosil o druhou,odmítl s tím, že by to doplácel ze svého ať si nohu sám kropím sprchou doma.
(Domácí sprcha nahradí výřivku)Prostě výmluvy
a kecy.I humorné situace jsem zde zažil, když jsem
šel na rentgen, málem si mě spletli s jiným pacientem
a chtěli mi prozatimní sádru sundat.NO prostě chaos.
A vybavení vyšetřovny odpovídá stavu z 60-tých let,
měli tam ještě ty krásné stařičké zásuvky.Ty se jinde nevidí.
Samozřejmě budíčky v 5 ráno a pak vizita, kdy se člověk nesmí na nic ptát a když se dovolíte ozvat,
tak vás odbydou s tím, že doktor přijde odpoledne.
Samozřejmě nikdy nepřišel.
Jednou, když jsem se konečně na řadu na sprchu tak na
mě sestra zapoměla a nechala mě čekat 15 minut ve sprše.Já samozřejmě na vozíku a bez berlí tak jsem musel čekat i když jsem marně volal a zvonil že je mi zima.
Když mi konečně sundavali drén, tak mě sestra vypadající jako chodící prasnice utešovala slovy,
že mě to nemuže bolet.
Proto varuji do této nemocnice nikdy, už jen ten fakt
že pokud se do ní chcete pěšky dostat, máte dvě možnosti - pešky z Malostranského náměstí po hrozné úzké cestě kde pořád stojí jezdí auta, nebo srázem dolů ze Strahova.Naštěstí už k ní jezdí autobusy.
Na pokoji se mnou byl chudák cizinec z Peru, který si
zde zlomil nohu a nemocnici popsal že je z časů
Marie terezie.Byl šokován celkovým stavem. Daleko od pravdy nebyl, když si vzpomenu na vybavení pokoje (holé zdi a krucifix)
Hned druhý den ten cizinec požádal o transport do jiné nemocnice.Největší sranda byla, že nikdo v nemocnici neuměl anglicky a tak jsem překládal veškerou komunikaci, tedy to co jsem znal.
Když jsem zde byl opět, po měsíci, na vyndání jednoho z implantátů, nechala mi sestra celou noc otevřené okno.Bylo jí jedno, že je listopad a že jsem proti.
Díky ní jsem nastydl.
Nemocnici zachraňovali jenom dvě řádové sestry, které
zde vypomáhali.Koho bych mohl ještě pochválit
tak je starý doktor Vodenka.Výborný člověk.
Ale jeden doktor tuhle nemocnici nezachrání.

Alena CHundelová
Alena CHundelová (neregistrovaný) 81.92.157.---
1. 1. 2011 18:30 Nový

Re: Nemocnice pod Petřínem - Hrůza chirurgie

celé vlákno

Naprosto souhlasím s článkem od Rashid.
Můj přítel nastoupil do zmíněné nemocnice na operaci tříselné kýly 18.11.2010 a odešel 20.12.2010 s ukrutnými bolestmi zapříčiněnými proříznutí svalu síťkou,která se vkládá do třísla při operaci(laicky).
Absolvoval dvě operace,stovky infuzí,několikrát antibiotika....
NIKDY DO NEMOCNICE POD PETŘÍNEM!!!

Mirek
Mirek (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
25. 1. 2012 21:18 Nový

Re: Nemocnice pod Petřínem - Hrůza chirurgie

celé vlákno

Nevím,co vás vede k těmhle dost sprostým pomluvám, ale především-chcete-li, aby bral někdo vážně vaše invektivy, tak se vraťte do obecné a naučte se česky! Já mám z vašeho raportu dojem-na hrubý pytel hrubá záplata! Ležím na 3.chirurgii a nemám absolutně připomínky! Až budete mít příště nějaký malér(asi po hospodské rvačce), tak se umístěte na nějakou nóbl privátní kliniku, tam už si vás zpacifikují. Nazdar cvranek@seznam.cz

Milan Černoch
Milan Černoch (neregistrovaný) ---.88.broadband.iol.cz
13. 2. 2013 10:09 Nový

Re: Nemocnice pod Petřínem - Hrůza chirurgie

celé vlákno

Nevěřím svým očím,když to čtu,pod Petřínem jsem ležel už čtyřikrát,operovali mě pětkrát,doktoři i sestry vynikající,doktor Mareš je člověk tak slušný a ohleduplný,že se to hned tak nevidí,už jsem díky mým zdravotním problémům prošel čtyři nemocnice : po stránce lékařské péče si nemohu na nic stěžovat,ale sesterská péče je tu bezesporu nejlepší.O pobyt v nemocnici asi nikdo nestojí,ale když to bude možné půjdu zase sem.Panu doktoru Marešovi řeknu,aby si z toho nenávistného slintu nic nedělal(doufám,že nedělá)a o panu doktorovi Vodenkovi si myslím,že není starý,ale v nejlepších letech.
O úrovni toho pisálka svědčí jeho věta : Nemocnici zachraňovali jenom dvě řádové sestry.
Zdravím Ing.M.Černoch

jen tak
jen tak (neregistrovaný) ---.252.broadband13.iol.cz
9. 10. 2010 18:13 Nový

sestřičky

Ležela jsem ve Vinohradské nemocnici a jakmile odešli lékaři horor.nikdo na vás neměl čas,antibiotika které jsem dostávala kapačkami po 6 hodinách jsem místo v6 hodin dostala ve22h.a někdy až ve 2 v noci,podle toho kdy si vzpomněly.Vezli mne do Motola na zákrok,paní doktorka je upozornila že musím mít kyslík,řidič jí řekl na to nás nikdo neupozornil,však ona to bez něj přežije,a to ještě nejdříve rozvezli pacienty,kteří šli domu.Po zákroku,přijeli jiní,sestra se jich ptala jestli s nimi jede sestra,suveréně řekl,"jo čeká v sanitce".Aspoň že měli kyslík.To je jen malý úsek toho co jsem tam zažila,jinak by to bylo na knihu.Olga Slavíková

Miro
Miro (neregistrovaný) ---.163.broadband11.iol.cz
29. 12. 2010 14:15 Nový

Kam se poděl pacient?

V téměř všech debatách o zdravotnictví mě chybí jedna věc - zákazník celého systému tj. pacient. Zamysleli jste se páni doktoři nad svým jednáním se svými zákazníky - pacienty. Někdy mám pocit, že jsme pro vás jem materiál, který je nezbytné zpracovat, abyste dostali mzdu. Nesmyslné budíčky v nemocnicích v pět ráno, nedůstojné zacházení, nedostatek komunikace s pacientem, korupce, přeplněné čekárny bez jakéhokoliv časového systému, absolutní absence alespoň minimálního náznaku empatie...... Mám pocit, že je námi pacienty opovrhujete. Říkáte, že odejdete. Obávám se,že s takovými pracovními návyky se moc v tolik opěvované Západní Evropě neuchytíte. Zkuste to možná někde na východě. Závěrem musím konstatovat, že mezi našimi lékaři jsou i moudří lidé, kteří svojí hippokratovu přísahu mají zapsanou hluboko v srdci a je pro ně neotřesitelným principem životního poslání lékaře.

Nikola
Nikola (neregistrovaný) ---.praha5.net
20. 1. 2011 18:13 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

O Bulovce jsem slyšela řadu otřesných historek, podobné zkušenosti mám i s chirurgickou pohotovostí na Karlově náměstí (pravda, jen z jedné návštěvy).

Hlubší osobní zkušenosti s českými nemocnicemi mám pouze z Motola (konkrétně gynekologické a chirurgické oddělení, chirurgická a úrazová pohotovost), kde se lékaři i sestry chovali vesměs korektně, velice vstřícně a ochotně poskytovali informace. Chovali se tak přesto, že na lůžkových odděleních bylo plno a personál byl očividně unavený. Při zazvonění sestry dorazily za rozumnou dobu, byť byly na celé oddělení dvě a nesetkala jsem se s tím, že by se k někomu chovaly hrubě. Nevstřícné jednání bylo výjimkou.

Připouštím, že se snažím nebýt obtížný pacient a nezatěžovat personál zbytečně, na druhou stranu ale vyžaduji informace o zdravotním stavu a pokud se mi cokoli v navrhovaném postupu nezdá, důkladně to prodiskutuji s lékařem a nenechám si vnutit řešení, se kterým nesouhlasím. V Motola se lékaři chovali vstřícně a korektně, i pokud preferovali jiný postup, než na kterém jsme se dohodli. Setkala jsem se i s několika opomenutími, vizity a prohlídky neprobíhaly vždy přesně podle harmonogramu, to mi ale připadá pochopitelné.

Domnívám se, že obecně je chování personálu záležitostí vedení daného zařízení (tím nepopírám, že se řada lékařů a sester chová vstřícně a lidsky přirozeně bez tlaku shora). Nicméně dobře fungující vedení je schopné poskytnout všeobecně závazný rámec, v jehož rámci se pracovníci zařízení chovat musí a donutit tak ty, kteří tak nečinili, k nápravě nebo odchodu.
V Motola se (údajně, nemohu osobně posoudit) výrazně zlepšily poměry právě po jmenování nových přednostů některých oddělení, kteří začali po personálu požadovat slušné společenské chování a to, aby pacienty jasně informovali o jejich zdravotním stavu. Obdobně to dle mých informací funguje i v jiných zařízeních. Proces samozřejmě může být i opačný, pokud se vedení změní k horšímu, ti kteří nemají přirozeně dobrý přístup k pacientům, vjedou zpět do starých kolejí.

Neodpustím si ještě poznámku k exodu lékařů plánovanému zavírání nemocnic, které nebudou dostatečně personálně obsazeny.

V této souvislosti se zavíráním nemocnic vidím dva zásadní problémy:
1. některým lidem se tak může znemožnit, aby měli pohotovostní péči v dosahu 15 minut (na což je zákonný nárok)
2. mezi nemocnicemi, kterým uzavření reálně hrozí, jsou i nedávno špičkově vybavené nemocnice (např. Nové Město na Moravě).
Nestálo by v tomto případě za uvážení, zda spíše než nově vybavená centra neuzavřít starší zařízeni, potřebující modernizaci, lékařům nabídnout změnu pracoviště?

Co se týče exodu lékařů, na jednu stranu je chápu, jedná se o náročnou a zejména v počátcích finančně nevalně ohodnocenou práci. Na druhou stranu je ale tento fakt obecně známý a pokud se člověk rozhodne vystudovat medicínu, je vhodné brát ho při rozhodování v potaz.
Rozhodně jsem pro slušné ohodnocení lékařů, kteří odvádějí dobrou práci a pacienty berou jako klienty. Zároveň ale jsem proti navyšování platů lékařům, kteří se chovají přezíravě, nechávají pacienty zbytečně čekat apod.
Samozřejmě, měření kvality je problematické, zejména v oblastech, jako je zdravotnictví. Nicméně pokud lékař ve státním zařízení sedí hodinu zavřený v ordinaci u kávy a nechává pacienty zbytečně čekat, nemá na svém místě co dělat. Zbytečně odčerpává prostředky a pozitivní dopad jeho činnosti je při nejlepším diskutabilní.

Slušných a zároveň schopných lékařů bychom si naopak vážit měli, jsme na nich do značné míry závislí. Pokud je nejsou schopny ocenit přímo nemocnice nebo není stát ochoten uvolnit na jejich lepší ohodnocení prostředky, nebylo by úplně od věci, kdyby nám stát dovolil jejich kvalitu finančně ocenit přímo, třeba i formou následného dobrovolného příspěvku, oficiálně složeného nemocnici s uvedením adresáta. Následného proto, aby zůstala zajištěna lékařská péče pro všechny.
Stát by rozhodně měl zvažovat, jak situaci uvést do stavu, kdy bude zdravotní systém schopen i po odchodu lékařů poskytovat dostatečnou péči všem (všichni si ji totiž povinně předplácíme). Nejde jen o to, kolik peněz skončí v tlamě navázané byrokracie, ale také o to, že by neměla fungovat (nebo alespoň být financována ze státních peněz = peněz nás všech) zařízení, která jsou pro pacienty více nebezpečná než prospěšná.

Mirek
Mirek (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
25. 1. 2012 21:35 Nový

Chtěl bych

Vidět Evika na jejǐm pracovišti a slyšet něco o ní od spolupracovníku

lucide
lucide (neregistrovaný) ---.nmskb.cz
26. 1. 2012 16:19 Nový

chudinka

Je mi líto mentálního ubožáčka se smradlavýma nohama. S nemocnicí Pod Petřínem mám já i celá má rodina a známí jen ty nejlepší zkušenosti, stejně tak s dr. Marešem a dr. Holubem. Naopak péče v tomto zařízení je na neskutečné výši, což si samozřejmě linquista kverulant bez hygienckých návyků asi nedokáže uvědomit...!!:-) Příště hurá do Motola..!!! a ještě něco- titan není železo..!!:-):-)

evík
evík (neregistrovaný) ---.ergon.cz
20. 9. 2012 12:37 Nový

Re: Návštěva nemocnice: Retro exkurze, nebo realita dneška?

Myslím, že se opravdu mýlíte. S touto nemocnicí mám již dlouholeté zkušenosti a nemám nač si ztěžovat. Právě naopak. Nesetkala jsem se nikde jinde s tak lidským prýstupem k pacientovi jako zde.
Eva

Ing.Milan Černoch
Ing.Milan Černoch (neregistrovaný) ---.25.broadband5.iol.cz
22. 2. 2013 9:40 Nový

komentář

celé vlákno

Pan doktor Mareš je z těch slušných ten nejslušnější(a že já už těch doktorů užil),odhaduji,že tomu pacientovi velice jemně(jak ho znám)naznačil,že by si ty nohy mohl aspoň jednou do roka umýt-čímž ho pochopitelně velice rozhořčil.Jinak holé zdi jsou ve všech nemocnicích(já jich absolvoval 5)sem tam obrázek,to je pod Petřínem taky,a tady navíc jsou veliké obrázky na chodbách,asi mu vadily ty kříže,inu,kladiva se srpem tu neuvidí,jinak obrázky zajímavé pro pány jsem v nemocnicích neviděl nikde.Jinak na dálku ho zdravím a téhle nemocnici opravdu přeji,aby jí už nenavštívil.
M.Černoch

O
O (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
28. 9. 2013 20:48 Nový

Re: komentář

celé vlákno

no pořád lepší kladivo a srp než kladivo na čarodějnice :)

Emma
Emma (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
18. 3. 2013 16:32 Nový

Stejné jako ve FN Ostrava

Je to úplně stejné jako u nás ve FN Ostrava. Ze začátku jsem si myslela že píšete o ní. Tři návštěvy - tři zážitky s personálem bez empatie, bez sociálních návyků jako kontakt s nemocnými, touha pomoci. Zvláště doporučuji neurologii, to je zážitek na celý život.

O
O (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
28. 9. 2013 20:46 Nový

AGEL děs a běs

já mám tedy zkušenost z nemocnice agelu a sestřičky v pohodě, skvělé holky, ale jak tam s nimi zametají, to se jen tak nevidí, no možná dnes už vidí.. jinak bordel na entou, strava z těch nejlevnějších šuntů pro pacienty, kteří mají problémy právě v zažívání, odklad operace po hladovce o 1 den, protože není kdo by pacienta odvezl do vedlejší budovy, prostě není..atd. atd. kolegyni prý i zaměnili s jiným pacientem :) ale co taky čekat, když tam místo 3 zaměstnanců lítá jedna mladá nezkušená holka, že :) nezkušená proto, aby ji nemuseli platit větší taxu, ono někde se na billboardy a platby majitelům a ředitelům ušetřit musí, že?

já jsem si vždycky ťukal na čelo z toho, co se dělo s pacienty v takových těch amerických filech, jak tam čekají na chodbě jak zvířata na porážku i těžčeji ranění atd. a přišlo mi to, jako kdyby někdo točil horor a ono to je tam asi běžné, že to v běžných filmech či seriálech všem přijde v pořádku a dnes už to zažíváme pomalu ale jistě i v ČR, paráda, to se tomu našemu státečku daří !

dbai
dbai (neregistrovaný) 2001:4de8:ba1d:----:----:----:----:----
10. 3. 2014 22:13 Nový

Nemocnice pod Petřínem

Dnes jsem se vrátil z nemocnice pod Petřínem, kde jsem byl na operaci žlučníku. Je mi 46 a naposledy jsem byl v nemocnici před zhruba 29 lety se slepým střevem, takže nejsem zrovna moc zkušený pacient a měl jsem docela obavy z toho, co mě čeká. Ležel jsem na CH5 a musím říci, že jsem byl nakonec naprosto spokojen. Naprosto úžasný personál, sestry i lékaři, dokonce i strava byla dobrá (takový oběd kdybych dostal v restauraci, byl bych spokojen), dokonce i pověstný nemocniční čaj se dal bez problému pít. Strávil jsem tam sice jen 5 dnů, ale kdybych měl jít někam znovu, tak téhle nemocnice se určitě bát nebudu. Všem doporučuji a jestli někam půjdete na žlučník a budete mít možnost si vybrat, tak rozhodně neváhejte.

edu
edu (neregistrovaný) ---.compute-1.amazonaws.com
15. 3. 2014 17:22 Nový

mama zeleny pruh

vloni na mamacentru zeleny pruh na prijem dorazila velmi stara pani a rikala,ze asi omdli. sestra na recepci ji rekla.at omdli o dve patra vys,ze je tady spatne. soukrome zarizeni tedy neznamena vzdy vse lepsi. je to zkratka o lidech jako takovych.

Karla
Karla (neregistrovaný) ---.162.189.109.customer.cdi.no
7. 9. 2016 18:22 Nový

Vy co nadavate!

Vazeni, vytahnete si hlavy z prdele! Nase zdravotnictvi je v luxusnim stavu! Zkuste si zit v zahranici! U nas to neni o systemu, ale o lidech! Priklad: zila jsem v Londyne 10 let. Na odber krve se musite objednat 14 dni dopredu! Ne jako v Praze, ze vam ji odeberou v Synlabu kdy se vam zachce. K obvodakovi pouze na objednani, take 14 dni dopredu. V Dansku, na rentgen plic cekaci doba mesic a pak tyden cekani na vysledek! V Praze, kdyz jsem pred lety potrebovala RTG me obvodacka poslala o patro vys, snimek za 20 min hotovej a za 15 min. ohodnocenej, se kterym jsem se opet vratila o patro niz k obvodacce. Dalsi vec, kazdej oponuje jak maj venku jiny platy! Kazda navsteva obvodaka poplatek v prepoctu 300Kc.Bila plomba v prepoctu 6000 Kc, {cerny jsou ve Skandinavii zakazany} a od 18 let zubare pojistovana nehradi, v nicem! ALE co doctor, tak to usmev a peclivy pristup. Poslech plic 10 min stetoskopem je tu normalka, kdyz mi delali ultrazvuk prsou, to byla tak dlouha doba, az jsem myslela ze tam usnu. V CR se na vysetreni tak dlouho neceka, ale s pristupem uz je to horsi. Zalezi na tom na koho narazite. A pokud nejste spokojeni, tak vazeni, jestli jste si nevsimli,uz davno nezijeme v komunismu. Bezte a najdete si jineho lekare. Me jednou obvodacka nechtela udelat MR, s tim, ze: je to vysetreni docela drahy. Vickrat me nevidela! Ted mam doktorku co na me nesetri a nejaky MR ji nedela problem. To same dalsi priklad, muj deda. Na Homolce mu kdysi baba v recepci nechtela udelat objednavku na vysetreni, s tim at jde do jine nemocnice pod kterou spada! {dnes uz si clovek muze ze zakona vybrat nemocnici jakou chce,bez ohledu na to, na ktere Praze je hlasen, pro ty, co to dosud nevi} Mu krava povida: my jsme tady spickove, zdravotnicke zarizeni blablabbla, tak ji rek at ho moc nesere,zavola mu svyho sefa, ze si to s ni vyridi a bylo po problemu. Proste se nenechte. Stezujte si, piste recenze, vymente lekare. Mate svobodu slova, tak ji vyuzijte. Hlavne nenadavejte na nase zdravotnictvi. To je naprosto v poradku. Nadavejte na lidi.