Hlavní navigace

Názory k článku Rakovina tlustého střeva: Přijít na prevenci zdarma, to je to nejdůležitější

 • 7. 8. 2019 11:22

  bez přezdívky

  Byla jsem na tomto vyšetření a jak jsem dopadla? Katastrofa!
  Dr.si vše nechal zaplatit,když jsem mu řekla že je to přece hrazené ,tak mi řekl-
  kam by s takovou přišel...
  Při základním vyšetření jsem mu chtěla zdělit své problémy,které mám mnoho let let a pan Dr. mi odpověděl - já nechci nic slyšet!
  Také vyšetření bylo lahůdka! Žádný lajntuch,jen holý zadek a neustálé čumění na něj !
  To nemaj doktoři ani na kus hadru? Pak se nedivím,že na takové vyšetření nechce nikdo chodit,když doktoři nemají ani trochu soudnosti...
  Dále Dr.nenabídl sám od sebe, žádné injekce proti bolesti.Když už se to nedalo vydržet,tak jsem lékaře poprosila ať mi něco dá..odpověď? tak jí tam sestro něco dejte ,když tak vyvádí.
  Dostala jsem 2 injekce,které byly na nic, vůbec na bolest břicha nezabraly ,spíš jsem byla jak omámená.A samozřejmě,že jsem si je také musela zaplatit!
  Po vyšetření jsem byla jak přejetá parním válcem,musela jsem se opírat o manžela abych vůbec byla schopná jít a ještě několik dní jsem cítila v břiše silnou bolest.Od bolesti samo že pan Dr.nic nedal i když viděl,v jakém jsem stavu.
  Takže můj celkový dojem , je nula! Už nikdy víc ! Až se změní přístup lékařů k pacientům ,viz třeba Rakousko,tak lidi začnou na tyto nepříjemné vyšetření chodit,dřív ne! Známý byl na vyšetření v Rakousku a jednání lékaře i sestry se nedá ! nedá ! ani z 20% přirovnat ! Příjemné prostředí i chápaví lidi ! A u nás , jako s dobytkem !

 • 7. 8. 2019 18:28

  bez přezdívky

  Absolvoval jsem toto vyšetření za posledních dvacet let už několikrát a to na různých místech. Vždy zdarma, vždy s "oblbovákem" do krve. Jediné na co si mohu stěžovat bylo, když jsem tam byl poprvé, tak mi dali podepsat papír, že jsem byl poučen o všech negativních důsledcích a rizicích - aniž by mi kdokoliv cokoliv řekl.

  V článku je chyba v tom, že prý dostanete injekci proti bolesti. Nedostanete. Ta injekce je tzv. "oblbovák", tedy slouží ke zklidnění a uvolnění. Od bolesti nepomůže. Což odpovídá vašemu "byla jsem jak omámená, na bolest nezabraly". Bolest je dost individuální a nezáleží moc na schopnostech lékaře - ten tlak ve střevě je dost vysoký a někdo to holt obrečí.

  Další divná věc je, že vám bolesti přetrvávaly. To by se stát nemělo, akutní bolest má zmizet po pár hodinách jak se člověk "vyprdí". Další problémy jsou pak dány tím, že člověk dva dny pořádně nejedl a pak se ještě ládoval projímadlem - střevům chvíli trvá než se dostanou zase do normálu. Ale to by už neměla být žádná silná bolest. Přijde mi, že váš lékař bude docela neschopný. Tohle by se totiž stát nemělo. Změňte ho, protože tohle není normální.

 • 8. 8. 2019 15:21

  bez přezdívky

  Kolonoskopii jsem absolvoval dvakrát, vždy u stejného lékaře ve Zlíně, a skoro mohu říci: normální vyšetření.
  Poprvé mi spíše připadalo hrozné vypít den předem čtyři litry vody s přípravkem a neustále běhat na WC. Podruhé jsem byl na vyšetření v létě, vodu s přípravkem jsem pil pod pergolou a už to nebylo tak hrozné. V obou případech jsem kolonoskopii absolvoval bez injekce nebo prášků proti bolesti, protože jsem byl vždy autem a řídil.
  Po vyšetření jsem si připadal jen trochu nafouknutý a cca hodinu jsem "ucházel". je dobré po vyšetření chodit, aby vzduch z tlustého střeva lépe odešel. Za půl hodiny po vyšetření jsem autem odjížděl do zaměstnání a absolvoval celou směnu. A to lékař říkal, že na tlustém střevě mám výdutě, ve kterých vzduch drží déle.
  Poprvé jsem na vyšetření šel jen v košili, bylo to úplně přirozené. Před druhým vyšetřením mi však známá zdravotní sestra říkala, že i oni jsou lidé a tak jsem si vzal starší trenky, do kterých jsem si vystřihnul vzadu otvor. Lékař se tomu skoro divil proč. Takže každý to vyšetření bere jinak. Kolonoskopie se nebojte a na pozvaná vyšetření choďte, může to jen pomoci. j.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).