Hlavní navigace

Názory k článku Radši tu a tam něco nezdravého než příliš mnoho zdravého

 • 22. 5. 2018 8:23

  Jiří

  Naprosto souhlasím se vším, co ti tři odborníci napsali. S čím nesouhlasím, to je ten novinářsky trochu laciný titulek, který příliš nevystihuje, o čem článek je. Myslím, že například doporučení dávat přednost základním potravinám v článku zaznívá mnohem silněji než ono citované odlehčení dr. Honzáka.

 • 3. 6. 2018 23:13

  Omastajan

  Když cítím vůně v baráku v době oběda, tak jsem si téměř jist, že lidi vaří správně a zdravě. Netýká se to ale lidí, kteří si kupují jídlo v závodní jídelně nebo v rychlém občerstvení. Nebo kupují hotové zmražené potraviny. Ty jsou samozřejmě špatné už proto, že to není čerstvé na jsou použité nejhorší suroviny a levné sacharidy.

  Jednou jsem byl ve vietnamské restauraci a dal jsem si kachnu s rýží. Když mi to přinesla, tak jsem se Vietnamky ptal, kde je husí sádlo. A ona mi řekla: "Tuk špatný." že prý odlije sádlo a smaží to na řerpkovém oleji. Jen jsem z hovoru nepochopil, zda kachní sádo dává rodinným příslušníkům, nebo ho vyhazuje, když je tuk špatný.

  Jaká z toho plynou poučení?
  1) Někdo musí tyhle bláboly Vietnamcům vtloukat do hlavy, kdo asi?
  2) Kilo kuřecího masa je levnější než kilo rostlinného oleje. Kilo rostlinného moleje stojí 30 : 0,6 = 50 Kč. Dívíte se, že vám to dělají nemastné neslané. Rýže dají hodně, ta je levná. Masa dají tolik, kolik deklarujou v jídelním lístku, a oleje od pohledu nepoznáte kolik dali. Kvalitní palmový margarín stojí 2x tolik než kuřecí maso.

  Když byste chtěli docílit zlepšení, tak byste museli při kontrole velikosti porcí, měrit i množství tuku, o který se snaží spotřebitele ošidit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).