Názory k článku
Psychoterapie vás učí, jak si pomoct sami

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
12. 6. 2017 0:18 Nový

Nechápu

celé vlákno

Nechápu jak nás mohli vychovat naši rodiče, jak jsme mohli vychovat naše děti my, když jsme neabsolvovali akademii rodičovství za pouhých 5.700 Kč a když jsme nenavstevovali hodiny seanci u cvokare. Dnes je zkrátka všechno složitější.

tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.ip-167-114-118.net
14. 6. 2017 12:50 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

Jak? Jednoduse - tak, ze soucasna generace tu psychoterapii naopak potrebuje.

Osobne bych rad svym rodicum na neco podobneho zpetne prispel, pokud by to mohli absolvovat pred par desitkami let. A ani ne tak kvuli sobe, jako spis kvuli nim.

A jak to dopadlo u tebe, tady muzeme videt prakticky denne.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 6. 2017 13:28 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

Máš pravdu, jsem báječný a nejlepší. Samozřejmě taky nejchytřejší.
tsd
P.S. cvokára mi nětreba

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 6. 2017 13:33 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

Není lepší psychoterapie, než se na zde v diskuzi pohádat s nějakým polointeligentním magorem. Račte si všimnout, že nejmenuji ani nenaznačuji, ale ti dotčení se určitě poznají. Tímto neporušuji pravidla diskuze.
tsd

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
12. 6. 2017 1:44 Nový

zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Šel jsem na psychoterapii, protože mě otec ponižoval a matka mi rozkazovala, abych si s ním vytvářel vztahy. Psycholog mi nijak nepomohl, jen mi rozkazoval, že musím balit holky, a nesmím těm holkám říct, že se cítím špatně.

Snažil jsem se mu vysvětlit, že nemám zájem o to mít vztah, kde nesmím holce říct, jak se cítím, ale on tvrdil, že takový vztah mít musím a že je to normální, že si partneři nesmí navzájem říct, jak se cítí.

Kognitivně-behaviorální psycholog vám nikdy věřit nebude. To, co mu napovídáte, si klasifikuje jako "negativní myšlenky" nebo "kognitivní distorze" a bude vám to vyvracet. Nemá smysl s ním diskutovat vůbec, protože ho nikdy nepřesvědčíte.

Pokud půjdete na psychoterapii, protože vás někdo ponižoval nebo šikanoval, je třeba si uvědomit jednu věc - psycholog vás na tohle nemůže léčit, protože v seznamu duševních poruch DSM-5 ani ICD-10 žádná taková kategorie "oběť ponižování" nebo "oběť šikany" není. Takže vás psycholog bude léčit na něco úplně jiného, na co tam kategorii má.

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 6. 2017 0:34 Nový

Re: zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Ta naše rozškatulkovaná medicína se teda moc nepředvedla.
Bleku, přeju ti hodně sil a štěstí v tomhle složitém životě. když budeš mít dost síly a dobré sebevědomí, můžeš žít podle svého, a ne podle představitelů medicíny, co mají navrkané všelijaké nesmyslné modely a snaží se je nasadit na pacienty, hlava-nehlava.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 6. 2017 8:17 Nový

Re: zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Milá Maruško, jste opět vedle jak ta jedle. Kde se prosím vás píše o představitelích medicíny. Přečtěte si článek a hlavně si všimněte, kdo odborně dodával "moudra", která kritizujete.
Myslím, že ani jeden z autorů nemá medicínské vzdělání ani zřejmě nevystudoval žádnou vyšší školu. Jsou to vesměs amatéři samouci, pro které je to dobrý byznys. Ani Blek se nezmiňuje, že by byl u lékaře. Pokud vím, touto činností se v lepším případě zabývají absolventi pedagogických nebo filozofických fakult. ( což ovšem neplatí o autorech tohoto článku).
Pořád mi nejde do hlavy, co vám doktoři udělali tak špatného, že si musíte kopnout i za cenu, že budete vypadat jak blbec.
tsd

Jaroslav Kolín aura:10
13. 6. 2017 9:57 Nový

Re: zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Mary: Je-li to ten "pravý" BLEK, který už léta v diskusích trolluje sděleními, že trpí psychickou poruchou a není schopen styku se ženou, a ostatní na i-info si z něj dělají legraci, tak jste asi poněkud naběhla.

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 6. 2017 10:03 Nový

Re: zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Aha, díky, ale mně to nevadí. Jsem v tomhle důvěřivý člověk a s tím už nic nenadělám.

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
13. 6. 2017 16:31 Nový

Re: zkušenosti s psychoterapií

celé vlákno

Nevím, čemu by měla Mary naběhnout. Tak se to skutečně stalo. Psycholog mě nutil balit holky, neulevilo se mi po tom, ale přitížilo, a pak mi psycholožka diagnostikovala schizoidní poruchu osobnosti (neboli psychopatii). Je to hrozný pocit, když mi to diagnostikovali a já jsem najednou byl psychopatem, tak jsem o tom začal psát na internet, nevím, co jinak bych s tím měl dělat. Je to neléčitelná porucha, takže nikdy normální nebudu :-(

Jindra
Jindra (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 6. 2017 17:34 Nový

Podle sebe soudím tebe

Co nás nejvíc trápí? Podle Viléma Urbana je většina témat spojená s penězi – přesně v souladu s materiálním duchem dnešní doby.

Myslím,že jde především o problém pana Urbana