Hlavní navigace

Názor k článku Češi mění názor na očkování, ukázal nový průzkum od TSD - Evropská léková agentura před nedávnem uvedla, že je...

 • 30. 3. 2021 18:34

  TSD

  Evropská léková agentura před nedávnem uvedla, že je vakcína od AstraZenecy bezpečná. Některé země k ní ovšem stále mají výhrady. V některých částech Německa či v Kanadě touto látkou přestali očkovat osoby mladší 60 let.
  Článek

  Očkovací látku od britsko-švédského výrobce přestala používat berlínská metropole. Jako první tam s takovým krokem přišla vyhlášená nemocnice Charité. O chvíli později oznámila berlínská senátorka Dilek Kalayciová, jež je zodpovědná za sektor zdravotnictví, že Berlín pozastavuje vakcinaci AstraZenecou pro všechny lidi mladší 60 let.

  „Tento krok byl z pohledu Charité nezbytný, neboť se mezitím v Německu vyskytlo několik případů mozkové žilní trombózy,“ vysvětlila podle zpravodajského webu Deutsche Welle postup berlínské kliniky její mluvčí Zinglová.

  Leif Erik Sander, lékař z Charité, na Twitter napsal, že se v Německu objevilo 31 případů takového onemocnění mezi 2,7 milionu naočkovaných AstraZenecou. „Je to vzácná, ale velmi vážná komplikace,“ uvedl

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).