Hlavní navigace

Názory k článku Proč se nestaráme o svoje umírající? A kdo se postará o nás?

 • 17. 3. 2010 17:20

  Helča (neregistrovaný) ---.ktuo.cz

  Manžel a ja mame skoro 7O roku.Brali jsme se již jako seniory.
  Domácnost máme společnou v mem bytě.Ja s meho duchodu platím všetky platby a manžel jídlo a benzín na auto.
  Manžel má ještě dum,ktery je momentálne prázdny.Děti nemají o něho zájem.Pouze 1 syn,hlavně když chce peníze.
  Náš problem je ale v tom,že chci na manželovi,aby měl doma připravených 30000,–Kč na svuj pohřeb.Ja mám na svuj připravene.Manžel má peníze uložene v některých bankách.Částku nevím,ani mě nezajímá.Ale pokud by se s manželem něco stalo,ja zustanu bez koruny,protože on peníze na pohřeb,nebo na nějakou peči nevybere.On jako by se bál o ně.Ale jak to mám udelat,když na 2 pohřby nemám.A hádat se po jeho smrti,pokud by odešel dřív než ja,s jeho detmi,na to bych sílu neměla.A spory o majetek tam budou nemalé.
  Tak nevím,kdo s nás má pravdu.To je jediné proč se poškorpíme.A taky nepoví,jak s hrobem,jestli do hrobu k rodičum,nebo žehem se mnou.On prí ještě neumíra.
  Mužete mě prosím poradit? Máme již věk na to,aby jsme měli tyhle záležitosti ošetřené.Manžel je moc hodný,ale o tomhle nechce ani slyšet.Ja se dost proto trápím a pokouším se sehnat práci,pro každy případ.Jeho děti by na pohřeb neměly.On peníze má,ale paqk momentálne,když by byly potřeba,nebudou.

  Děkuji za radu,zdravím vás,Helča

 • 5. 9. 2011 18:01

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  tak především. pokud jste manželé, tak manžel nemá žádné peníze. peníze má vaše sjm, taktéž i váš majetek lze považovat za společný. takže pokud svého manžela přežijete, dědíte po něm ze zákona, například jeho dům, a i jinak máte nepochybně celou řadu zpeněžitelných věcí.

  samozřejmě, toto platí pokud manžel vás závětí nevydědil. pokud tak učinil, a stejně k němu vnímáte nějaký závazek, a přežijete ho - použijte svých 30.000 na jeho pohřeb. váš pohřeb pak zaplatí vaši dědicové, a vás absolutně nemusí zajímat zda a kolik na to mají. ostatně zdědí po vás váš byt, který asi má vyšší hodnotu než 30.000 (+ vkrádá se mi na mysl myšlenka, že jako mrtvou vás vůbec nemusí zajímat, jak budete pohřbená).
  skutečnost, že vy máte našetřeno 30.000 "na pohřeb" - nikoho z vašich pozůstalých nezavazuje tuto sumu takto použít, klidně jí mohou prochlastat, a vás zahrabat pod trať.
  podobně tak ten, kdo po vašem manželovi zdědí jeho barák, by mu měl zaplatit pohřeb (ba dá se to i zástavou vymínit!) - takže je úplně jedno, kolik "má" peněz.

 • 5. 8. 2012 23:58

  Mary (neregistrovaný) 46.208.90.---

  Protože do všeho se pletou instituce a úřady. To samé je i s porody doma: strhne se kolem nich hysterie, protože instituce (špitály) by přišly o kšeft. Znám hodně rodin, které pečovaly i celá léta o starou nemohoucí osobu, za kterou občas docházeli doktoři.Ti rodinu neustále masírovali tím, že péči už dále nezvládnou, a ať je starý člověk převezen do nemocnice, prý pro lepší péči. Rodiny nátlaku podlehly, a smrt stařečků ve špitále na sebe nedala dlouho čekat.

 • 14. 5. 2014 10:20

  kamila (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  v našem státě je i péče pečovatelek a sociálník pracovníků přímé péče velice špatně placena,dělají v nepřetržitém provozu,12 h směny a kdo to zažil je to velice těžká prác fyzicky i psychicky proto raději kdo může jde pracovat za hranice kde je tato práce ceněna na daleko vyšší úrovni a těchto lidí si dokáží vážit.
  nevím kdo se nás postrá,mladí tuto práci dělat nechtějí,štítí se starého těla,projevů stáří,nemocí,smrti,ne­mají empati a finančně už vůbec ne.
  Tohle je práce s lidmi ne v pohodě někde kanclu s pc a nalakovanými hehtíky.
  Neumí a nechtějí si vůbec připustit že i jim stáří se vším všudy jednoho dne zaklepe na dveře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).