Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku O neplodnosti s psycholožkou: Děsí mě ten lehkomyslný přístup od luca254 - Takto mohou mluvit jen lidé, kteří nejsou v...

  • 18. 5. 2017 12:14

    luca254 (neregistrovaný) 193.86.146.---

    Takto mohou mluvit jen lidé, kteří nejsou v situaci, kdy přirozené početí je takřka nemožné. Samozřejmě, že přibývá žen, které chtějí mít dítě ve 40,ale jejich procento není tak vysoké. Já osobně jsem snahu o dítě neodkládala, ale bohužel to nejde a jsem ráda, že centra asistované reprodukce existují. Svět je nespravedlivý, protože milující rodiče dítě mít nemohou, ale nezodpověďní jedinci nebo romové rodí děti jak na běžícím páse. A kam tato populace spěje. Děti se odkládají do baby boxu a romská komunita se rozrůstá. Nesuďte a nehyřte rádoby chytrými názory na situaci, ve které ste nikdy nebyli ;-).

  • 18. 5. 2017 21:14

    Martina (neregistrovaný) 37.221.254.---

    Dobrý den. Omlouvám se, ale nemůžu souhlasit. A v podobné situaci jsem byla. Lékaři tvrdili, že nemůžu mít děti. Bohu díky, ale po čase to vyšlo (i bez asist. reprod.). Ale myslím si, že pokud nemůžete sama počít, neznamená to, že nemůžete být matkou. Jsou plné dětské domovy. Plné dětí, které čekají na milující náruč. A proč by to nemohla být zrovna ta Vaše? Nám se sice podařilo mít i vlastní děti, ale i přesto máme děti i adoptované, byť na dálku. Protože i ony chtějí být milovány. Nevěšte hlavu. Znám nejeden případ, kdy rodiče vzdali snahu o vlastní děti, nějaké si adoptovali - a když odpadl každoměsíční stres s kontrolou plodných dnů, povinným sexem a pedantickým posloucháním lékařů- často pak přišlo neplánovaně i to vlastní. Dokonce jsem slyšela i názor ženy, která vlastní děti nemá, ale pracuje a pomáhá dětem přijít do nových rodin, že sice nemá jedno- vlastní, ale má ty desítky dětí, které prošly jejíma rukama, které si zamilovala a dál sleduje novinky z jejich životů. Máte pocit, že je méně matkou? Třeba je Vaše situace jen znamení, že máte něco ve svém životě změnit. ;-) Držím palce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).