Hlavní navigace

Přijde druhá vlna prasečí chřipky, říká Vít

23. 6. 2009

Sdílet

Podle hlavního hygienika Machaela Víta může přijít druhá vlna prasečí chřipky. Podle něj to může dopadnout stejně jako s chřipkou mexickou, která v letech 1918 a 1919 zabila padesát milionů lidí. Informoval o tom server Aktuálně.cz.  Jen v Mexicu, odkud virus prasečí chřipky A/H1N1 pochází, zemřelo na sto lidí. Nakaženo bylo 1600. Světová zdravotnická organizace minulý pátek nahlásila 44 200 případů nákazy, tedy téměř o polovinu více, než pět dní předtím. Světová zdravotnická organizace proto…

Podle hlavního hygienika Machaela Víta může přijít druhá vlna prasečí chřipky. Podle něj to může dopadnout stejně jako s chřipkou mexickou, která v letech 1918 a 1919 zabila padesát milionů lidí. Informoval o tom server Aktuálně.cz

Jen v Mexicu, odkud virus prasečí chřipky A/H1N1 pochází, zemřelo na sto lidí. Nakaženo bylo 1600. Světová zdravotnická organizace minulý pátek nahlásila 44 200 případů nákazy, tedy téměř o polovinu více, než pět dní předtím. Světová zdravotnická organizace proto svolala mimořádná jednání. Podle odborníků má mutace viru potenciál způsobit pandemii.

„Jestli pandemii nakonec opravdu způsobí, to nemůže nikdo s jistotou odhadnout. Co ale jisté je, tak to je obrovský nárůst případů, který od začátku června začaly hlásit všechny státy Evropy. Je veliký a už to nejsou jen Španělsko a Británie jako na začátku,“ řekl Vít.

„To, co se děje teď, může být jen první vlna. Po ní vždy následuje vlna druhá, která je daleko nebezpečnější,“ řekl. Ta by podle něj mohla udeřit na podzim a smíchat se s případy obyčejné sezónní chřipky.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).