Hlavní navigace

Chystá se vaše dítě na gymnázium? Přihlaste jej na srovnávací zkoušky

Redakce

Děti, které se hlásí ke studiu na středních školách a na víceletých gymnáziích, mají dobrou příležitost, jak si zkusit příjimačky v autentických podmínkách. Stačí, když je přihlásíte na srovnávací zkoušky. Vhodné je to zvláště pro školáky, kteří se hlásí na některé z řady středních škol, používajících v přijímacím řízení testy Scio.

Doba čtení: 1 minuta

Děti, které se hlásí ke studiu na středních školách a na víceletých gymnáziích, mají dobrou příležitost, jak si zkusit příjimačky v autentických podmínkách. Stačí, když je přihlásíte na srovnávací zkoušky.

Vhodné je to zvláště pro školáky, kteří se hlásí na některé z řady středních škol, používajících v přijímacím řízení testy Scio.

Hodnocení vědomostí dítěte je často ovlivněno řadou dílčích faktorů, jako je náročnost školy, úroveň třídy, osobnost učitele, štěstí na téma zkoušení, povaha dítěte a jeho cíle, schopnost dítěte „prodat“ své znalosti, vyjadřovat se atd. Rodiče tedy většinou nevědí, zda jsou známky jejich dítěte skutečně objektivní, a jak by dítě dopadlo např. ve srovnání se svými vrstevníky z jiných škol.

Účast na zimním termínu může dětem a rodičům pomoci také s volbou střední školy, což je, při snahách Ministerstva školství o redukci maturantů, velmi aktuální.

Uzávěrka přihlášek na srovnávací zkoušky je 9. ledna. Bližší informace získáte na www.scio.cz.