Hlavní navigace

Pražská ZOO má druhou největší návštěvnost v historii

9. 7. 2009

Sdílet

Pražská zoologická zahrada zaznamenala za první pololetí letošního roku návštěvnost 594 tisíc lidí. Je to druhá nejvyšší návštěvnost v historii, více lidí přišlo už jenom v roce 2007 a to celkem 636 tisíc návštěvníků, řekl v úterý Mediafaxu mluvčí Zoo Praha Vít Kahle. „Velice nás těší, že navzdory ekonomické krizi letošní sezóna v pražské zoo nijak nesklesá. Snažíme se návštěvníky lákat na letošní novinky, kterými jsou nová expozice lachtanů, nové papouščí voliéry, rozhledna Obora a kavárna…

Pražská zoologická zahrada zaznamenala za první pololetí letošního roku návštěvnost 594 tisíc lidí. Je to druhá nejvyšší návštěvnost v historii, více lidí přišlo už jenom v roce 2007 a to celkem 636 tisíc návštěvníků, řekl v úterý Mediafaxu mluvčí Zoo Praha Vít Kahle.

„Velice nás těší, že navzdory ekonomické krizi letošní sezóna v pražské zoo nijak nesklesá. Snažíme se návštěvníky lákat na letošní novinky, kterými jsou nová expozice lachtanů, nové papouščí voliéry, rozhledna Obora a kavárna Černohouska,“ uvedl Kahle. Letošní prvenství patří zahájení sezóny 4. dubna, kdy do zoo přišlo 20 047 osob.

Zoo láká návštěvníky i na takzvané Happy Mondays, neboli volné pondělky pro vybrané skupiny návštěvníků, v dubnu to byli handicapovaní, v květnu senioři nad 60 let, v červnu všichni adoptivní rodiči zvířat. O prázdninách to jsou vysokoškoláci v červenci a děti z dětských domovů v srpnu. V září to budou fotografové, kteří dorazí do pražské zoo a zúčastní se připravené soutěže o nejhezčí snímek zvířete ze zoologické zahrady.

V roce 2008 navštívilo zoo v průběhu celého roku 1,19 milionu lidí, v roce 2007 to bylo 1,26 milionu návštěvníků a v roce 2006 celkem přišlo 1,11 milionu lidí.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).