Hlavní navigace

Prasečí chřipka se přiblížila, je v Německu i Rakousku

29. 4. 2009

Sdílet

Německo dnes potvrdilo svůj první případ nákazy prasečí chřipkou. První případ má i Rakousko. Mexiko mezitím oznámilo, že počet potvrzených případů smrti kvůli nemoci je ve skutečnosti nižší. Informuje o tom server Aktuálně.cz V Německu se nákaza objevila se ve spolkové zemi Bavorsko, informovala agentura DPA. Nakažená žena pochází z Řezna a koncem týdne přiletěla z Mexika.

Německo dnes potvrdilo svůj první případ nákazy prasečí chřipkou. První případ má i Rakousko. Mexiko mezitím oznámilo, že počet potvrzených případů smrti kvůli nemoci je ve skutečnosti nižší. Informuje o tom server Aktuálně.cz

V Německu se nákaza objevila se ve spolkové zemi Bavorsko, informovala agentura DPA. Nakažená žena pochází z Řezna a koncem týdne přiletěla z Mexika.

Nákazu oznámilo bavorské ministerstvo vnitra. Test provedli virologové z Institutu Roberta Kocha. V Bavorsku jsou podle místního ministra zdravotnictví Markuse Södera ještě další dva lidé, u nichž je podezření, že se nakazili.

V Německu nyní existuje podezření na nákazu mexickou chřipkou u dalších tří pacientů v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko a u jednoho v Hamburku.

V Rakousku testy prokázaly podle televize ORF nákazu virem u 28leté ženy, která navštívila své rodiče v Guatemale a vracela se přes Ciudad de Mexiko, Miami a Düsseldorf a měla vysoké horečky.

Víte, komu hrozí prasečí chřipka?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).