Hlavní navigace

Praha zruší odpadkové koše na tramvajových zastávkách

Jan Potůček

Hlavní město se chystá zrušit všechny odpadkové koše na zastávkách povrchové městské hromadné dopravy. Podle pražské přílohy MF Dnes zmizí nádoby na odpadky, které byly součástí kovových stojanů s jízdními řády MHD. Důvod? Lidé do nich vyhazovali směsný odpad a ne jenom použité jízdenky. Celkem má ze stojanů na zastávkách zmizet všech 2 238 odpadkových košů. Zastávky však bez košů nezůstanou, nové nádoby na odpadky instaluje město poblíž každé z nich. Jen nebudou přímo na nástupních ostrůvcích…

Doba čtení: 1 minuta
zastávka MHD, odpadkový koš

Hlavní město se chystá zrušit všechny odpadkové koše na zastávkách povrchové městské hromadné dopravy. Podle pražské přílohy MF Dnes zmizí nádoby na odpadky, které byly součástí kovových stojanů s jízdními řády MHD. Důvod? Lidé do nich vyhazovali směsný odpad a ne jenom použité jízdenky.

Celkem má ze stojanů na zastávkách zmizet všech 2 238 odpadkových košů. Zastávky však bez košů nezůstanou, nové nádoby na odpadky instaluje město poblíž každé z nich. Jen nebudou přímo na nástupních ostrůvcích a na stojanech s jízdními řády. Dopravní podnik slibuje, že kapacita nových košů bude o třetinu větší než těch současných.

K výměně košů na tramvajových a autobusových zastávkách v Praze má dojít do konce srpna.