Hlavní navigace

Plzeňské farmářské trhy na sobotu chystají plno zeleniny, jablka i první mošty

21. 8. 2012

Sdílet

Plzeňské farmářské trhy v sobotu 25. srpna dopoledne opět zaplní okolí Mlýnské strouhy. Co nabídnou tentokrát?  Se zemědělským rokem se mění sortiment a to se promítne i v aktuálně nabídce plzeňských trhovců. „Kouzlem autentických farmářských trhů je proměna sortimentu s probíhajícím zemědělským rokem. Nejlépe je to vidět u zeleniny a ovoce. Na Plzeňských farmářských trzích nabízejí farmáři a jejich prodejci zeleninu, která je sklízena a prodávána právě v době, kdy je nejchutnější. Ze stromu či…

Plzeňské farmářské trhy v sobotu 25. srpna dopoledne opět zaplní okolí Mlýnské strouhy. Co nabídnou tentokrát? 

Se zemědělským rokem se mění sortiment a to se promítne i v aktuálně nabídce plzeňských trhovců. „Kouzlem autentických farmářských trhů je proměna sortimentu s probíhajícím zemědělským rokem. Nejlépe je to vidět u zeleniny a ovoce. Na Plzeňských farmářských trzích nabízejí farmáři a jejich prodejci zeleninu, která je sklízena a prodávána právě v době, kdy je nejchutnější. Ze stromu či keře putuje na farmářský trh zralá pochoutka třeba v podobě rajčete, jablka či dýně. Tuzemští spotřebitelé už začínají i sezóně promýšlet, co budou jíst. Což je skvělé a rozhodně k tomu přispěl fenomén farmářských trhů,“ říká koordinátor Plzeňských farmářských trhů Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC.

Mohlo by se hodit: KALENDÁŘ ČESKÉHO OVOCE A ZELENINY ke stažení

Na Plzeňských farmářských trzích najdou nakupující u stánků se zeleninou rajčata, papriky, okurky, dýně, cukety, řepu, celer, brambory… Rozšiřuje se i nabídka ovoce, především jablek. Dozrávají další odrůdy, takže bude z čeho vybírat. Pro milovníky moštů je dobrá zpráva, že už se moštuje. Sady Nebílovy (Lukrena) připravují několik novinek, které během léta a podzimu představí i na Plzeňských farmářských trzích.  

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Uzenáři z Terešova nabídnou opět kompletní sortiment svých uzenin (tlačenka z plece, domácí nádivka….). Oblíbené se staly všechny pekařské výrobky z pekařství Rendl ze Sušice. U jejich stánku se vždy tvoří nejdelší fronty. Jako tradičně přijedou zelináři ze Zlínska, Plzeňska i Středních Čech, ovocnáři ze Slaného, Nebílov a sadů Vlkov nad Lesy. Skvělé pečivo napečou pekaři z Dobřan a Plzně. Vynikající koláče, muffiny a dorty nabídne Anděl Station z Plzně. Posedět si můžete v kavárně umístěné přímo na trzích. Valašské frgály hledejte u stánku pekařství Fimako. Pan Martínek z Osvračína bude prodávat vajíčka z vlastní farmy. Chlazená kuřata najdete u stánku farmy Zephyr.

Na čerstvé i zpracované ryby se můžete těšit z CHKO Český les a ze Šumavy (Pstruhařství mlýny). Maso a uzeniny nakoupíte u stánku ANGUS FARM, nebo pana Zacpala ze Stříbra. Vyzrálé hovězí maso bude prodávat farma Drouhaveč. ZEFA Volary a pan Bubeníček nabídnou vynikající zvěřinové uzeniny. Hovězí maso z vlastního chovu a senzační, na trzích velmi oblíbené, uzeniny (špekáčky, salámy…) hledejte u stánku ZEFA Volary. Mošty budou prodávat ovocnáři z Nebílov. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z Horského statku Abertamy, biofarmy Držovice, biofarmy Slunečná a chráněné dílny Simabelle. Nebude chybět ani minimlékárna pana Němce, která nabídne úžasné mléčné výrobky (tvaroh, jogurty, čerstvé sýry…). Prodávat se bude mnohem více lahůdek. Kompletní seznam a informace o prodejcích najdete na www.plzensketrhy.cz.

Více o trhu: Plzeňské farmářské trhy

Nejbližší Plzeňské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 25. srpna, následující pak 8. září.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).