Hlavní navigace

Plzeňské farmářské trhy i přes povodně pokračují

5. 6. 2013

Sdílet

Druhou červnovou sobotu (8. června 2013) se uskuteční letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

Druhou červnovou sobotu (8. června 2013) se uskuteční letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

O trhu: Plzeňské farmářské trhy

Počasí nepřeje ani produktům z farem

Bohužel extrémně nepříznivé počasí ovlivňuje i prodejce na farmářských trzích. Zeleniny je stále méně, než jsme v tomto období zvyklý. Do toho přišly ještě zničující povodně. Někteří naši prodejci jsou přímo zasaženi. Nejhůře jsou na tom asi na farmě pana Kostky u Českých Kopist. Přesto trhy budou a zhruba 40 prodejců na nich nabídne vynikající jídlo,“ zve Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC (pořadatel trhů).

Mimo zeleninu se budou prodávat čerstvé ryby ze Šumavy i Českého lesa, kuřata z farmy Zephyr, hovězí maso z Angus Farm ze Soběsuk, farmy Jemnice ze Šumavy a od ZEFA Volary. Pekaři roztápí pece, aby bylo hned ráno čerstvé pečivo. To nabídne pekař Rendl ze Sušice a Dobřanské pekařství. Uzeniny chystají v Terešově, u Matějky v Letinech, ve Vojenicích a ve Volarech a u Zelených na Šumavě. Vyhlášené párky, špekáčky taliány i klobásy s převahou hovězího masa z vlastního chovu přiveze Angus Farm.

Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice, sýrárny Caseus, Horského statku Abertamy a chráněné dílny Simabelle. Jablečné mošty i sušená jablka nakoupí návštěvníci u stánku Sadů Nebílovy. Fajnové mošty najdete i u stánky stvolenské moštárny. Zeleninu bude prodávat především farma Monika. Vinařství rodiny Machových už se na trhu zabydlelo a vždy i po skončení trhu se u jejich stánku koštuje fajnové víno z vinic nedaleko Břeclavy. Občerstvení zajistí Anděl Station. Nejenže napečou báječné koláče, tartaletky, ale na trhu díky nim krásně voní káva. Jedná se o vynikající kávu s certifikátem Fair Trade. Nákupem této kávy tak spotřebitelé podporují spravedlivější podmínky při pěstování kávy a konkrétní farmáře.

Více informací o prodejcích a aktuální informace najdete na www.plzensketrhy.cz.

Připravili jsme pro vás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).