Hlavní navigace

Pitva neukázala na konkrétního viníka smrti mladé ženy po plastické operaci

Michaela Vydrová

Pitva mladé ženy, která zemřela po plastické operaci, neprokázala podle policie přímou souvislost s pochybením chirurga. Případ šetříme jako trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti spáchaný neznámým pachatelem, informoval agenturu Mediafax Ján Mikulovský, mluvčí pražské policie. Informace Mediafaxu o výsledku pitvy přednostu prestižní kliniky Jana Měšťáka podle jeho slov víceméně potěšila. „Jsem rád, že pitva prokázala, že naše klinika nic nezanedbala,“ vyjádřil se přednosta. Nabízí se…

Doba čtení: 1 minuta

Pitva mladé ženy, která zemřela po plastické operaci, neprokázala podle policie přímou souvislost s pochybením chirurga. Případ šetříme jako trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti spáchaný neznámým pachatelem, informoval agenturu Mediafax Ján Mikulovský, mluvčí pražské policie.

Vitalia_narozeniny

Informace Mediafaxu o výsledku pitvy přednostu prestižní kliniky Jana Měšťáka podle jeho slov víceméně potěšila. „Jsem rád, že pitva prokázala, že naše klinika nic nezanedbala,“ vyjádřil se přednosta. Nabízí se tak otázka, zda něco zanedbal někdo jiný. „Existují samozřejmě interní předoperační vyšetření, než se pacienta ujmou chirurgové,“ naznačil docent prestižní kliniky.
„Na naši kliniku jsme ženu přijali s dokumentací tohoto vyšetření, příslušný chirurg se jím proto řídil,“ řekl Měšťák, který prestižní kliniku v centru Prahy vede. Podle něj ženu operoval velmi zkušený lékař a nikdo si její smrt v dané chvíli neuměl vysvětlit.

Chirurg jedenatřicetileté ženě implantoval silikon a prsa zašil. Po operaci ale nastaly komplikace, kterým žena, matka dvou dětí, podlehla. „Samozřejmě že jsem z této události nesmírně zdrcen, přesto věřím, že se smrt ženy brzy objasní,“ dodal Měšťák.