Hlavní navigace

Názory k článku Pětina porodů je císařem, ženy nechtějí rodit přirozeně

 • 22. 10. 2014 23:15

  Sonja (neregistrovaný) ---.208.broadband18.iol.cz

  Teď jsou i častější vyvolávané porody, hlavně z pseudodůvodů: dítě už je "moc velké" (podle ultrazvuku, bohužel ne podle zjištění pohmatem zkušenou porodní asistentkou, které je přesnější než ultrazvuk), dítě se nestihlo narodit do konce 41. týdne (přitom potermínová gravidita je až od ukončeného 42. týdne, na to pozor), a podobně. Samé zbytečné důvody.
  A když se vyvolává porod, tak dítě ani porodní cesty ještě nejsou připravené. Proto se porod může zastavit, a pak je nutný císařský řez.
  Kdyby ale příroda mohla zvolit čas porodu sama, nemuselo by být tolik operací.

 • 29. 10. 2014 23:51

  milenium (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Jak porodníci tak rodičky by si měli uvědomit, že pokud se dítě vyhne porodním cestám nedojde u něj k přirozenému naočkování mikroflórou od matky a jeho trávicí trakt obsadí nevhodné mikroorganismy a imunitní systém se správně nebude moci vyvinout a tedy nebude fungovat jak má.
  Problém je i fakt, že většina lidí a tedy i rodiček již nemá sama přirozené osídlení těla díky léčbám antibiotiky, nevhodnou stravou a špatnou psychikou. Pokud je rodička ještě po této stránce relativně v pořádku a dojde k přirozenému porodu a tedy i naočkování dítěte není stále vyhráno, pokud následně v životě dostane antibiotika a nebo se nebude stravovat racionálním druhem potravy, který bude správně podporovat krmení a tedy osídlení střeva zdravou mikroflórou.
  Doporučení, až na naprosto nezbytné případě se vyhnout císařskému řezu a v případě jeho použití zařídit okamžité potření pomocí gázy nasáklé z pochvy rodičky.
  Při naprosto nezbytném podání antibiotické léčby podávat v mezičase a po skončení kvalitní probatika. Vyhnout se moderní, nekvalitní zpracované potravě, jíst co nejvíce celých, původních a kvalitních potravin bez chemie.

 • 10. 1. 2015 20:24

  hiuhi (neregistrovaný) ---.pacnet.cz

  v listopadu 2014 jsem rodila akutním císařským řezem... nechtěla jsem... nebylo však zbytí... :( šlo o život dcery... kdyby byla možnost rodit přirozeně byla bych tisíckrát radši... už teď se bojím, budu-li chtít druhé dítě, že mne budou lékaři přesvedcovat at opet rodím císařem... :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).